HÜRKUŞ Hava Yollarının  62’inci  ve Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneğinin kuruluşunun 9’uncu Yıl dönümününde Vecihi Hürkuş, Kızıltoprak Vecihi Hürkuş Anıtında dün anıldı.

hhy1

Ayrıca, HÜRKUŞ Hava Yollarının 62’inci ve Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneğinin kuruluşunun 9’uncu Yılı için anma ve kutlama toplantısı TVHMD üyeleri ve Vecihi Hürkuş Dostlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Derneğin  sayfasında duyurulan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

HÜRKUŞ Hava Yollarının kuruluşunun 62. Yılı ve Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneğinin kuruluşunun 9. Yılı için anma ve kutlama toplantımız TVHMD üyeleri ve Vecihi Hürkuş Dostlarının katılımı ile yapıldı. Etkinlik sayfamızda duyurduğumuz dönümünde; iletişim kurarak katılan Vecihi Hürkuş Dostlarına ve üyelerimize teşekkür ediyoruz.
Toplantımıza Vecihi Hürkuş, aramızdan ebediyete intikal eden üyelerimiz ve tüm hava şehitlerimize saygı duruşu ile başladık. Hürkuş Hava Yolları için hazırladığımız video sonrasında genel katılımlı konuşmalar sırasında Vecihi Hürkuş’a ait bilinen tek video film kaydını Sayın Özgür Zoral’ın bestesi ile izledik. Konu akışına uygun video ve fotoğraf görüntülerini paylaştık.

vhh3
Derneğimiz ve çalışmalarımız için genel katılımlı zihin ve ufuk açıcı görüşmeler paylaştık.
Vecihi Hürkuş Anıtının aydınlatmasını iyileştiren projeye katkıları nedeniyle ZELUX firması ve görevlileri için hazırladığımız plaket ve teşekkürleri iletmesi için Üyemiz Sayın Yasemin Hanıma  verdik.

vhh4
Toplantımızı şereflendiren konuklarımızın değerlendirme ve eleştirilerini paylaşmalarını rica ettik, Kara Kuvvetleri Komutanı (E) Sayın Aytaç Yalman, Bağımsız Havacılardan Sayın Can Özkan, toplantı salonumuzda mutlulukla izlediğimiz tablomuzun ressamı Sayın Nihat Evren Derman, Vecihi Hürkuş dostu destekçilerimizden Sayın Ferruh Tunçbilek, Editör Sayın Özlem Gezer Ege, Eğitimci Sayın Mahmut Yılmaz ve Sayın eşi, İnşaat Mühendisi, üst yönetici Sayın İrfan Şükrü Yağcı ve Sayın eşi,
Değerli hukukçular Sayın Bahar ve Güven Gülbak, değerlendirme ve dileklerini paylaştılar. Zihnimizi ve ufkumuzu açtılar.
62. ve 9. Yıl için pastamızı artı ve yüksek enerji dilekleriyle paylaştık.
Katılabilen dostlarımıza ve üyelerimize teşekkür ederiz.
Yeni bir çalışma dönemi için umutla, istekle güçle, birlikte.

vh5

vh22

vh23

vh24

 

 

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.