HAVA-İŞ sendikasını ziyaret eden Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, 2017 yılı için önerine 4+4’lük zammın uygulanmamasını talep etti.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, HAVA-İŞ sendikasına iade-i ziyarette bulundu. Önemli gündem konularına değinilen ziyarette, tüm dünyada yaşanan ve ülkemizi de olumsuz yönde etkileyen ekonomik kriz nedeniyle aldıkları tasarruf önlemlerini açıkladı.

Handling ve ikram maliyetlerini düşürdüklerini ve birçok kalem ile ilgili 3. taraflarla görüştüklerini belirten Bilal Ekşi, Türk Hava Yolları tarafından daha önce de dile getirilen; 2017 yılında Toplu İş Sözleşmesinde belirtilen zammı uygulamayıp, 2017 yılı sonunda şirket kar ettiği taktirde, 2017 yılı için geriye dönük %4 + %4 zammı ve enflasyon farklarını geri ödemeyi HAVA-İŞ sendikasından talep etti.

HAVA-İŞ yönetimi ise teklife üyeleriyle görüşmeden ve karşılığında Türk Hava Yolları’ndan üyeleri için iş güvencesi almadan bunu kabul etmenin mümkün olmayacağını belirtti.

2001 yılında, THY yönetimi, Hava-iş Sendikasına yine benzer bir teklif ile gelmiş, çalışanlardan 3 ay %10 kesilerek, çalışanların da fedakarlığı ile kriz dönemi atlatılmıştı.

HAVA-İŞ önümüzdeki süreçte konuyla ilgili anketler düzenleyerek üyelerin konuya dair görüşünü alarak Türk Hava Yolları’na bir bildirim de bulunacak.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.