ICAO Küresel Uygulama Destek Sempozyumu 2022,  28 Haziran – 1 Temmuz 2022 tarihleri arasında Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirecek.

ICAO Genel Sekreteri Juan Carlos Salazar, Sempozyum ile ilgili şunları kaydetti;

Hükümetler uluslararası seyahat kısıtlamalarını kademeli olarak hafifletirken, havacılık sektörü pandemi sonrası bir dünyada toparlanmaya ve gelişmeye hazırlanıyor.

Talebin 2022 boyunca artması bekleniyor; ancak sektör, pandemi canlanması ve ekonomik belirsizlik nedeniyle toparlanma yolunda uzun süreli türbülanslarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. 

Bu koşullar, havayollarının, havaalanlarının, hava seyrüsefer hizmet sağlayıcılarının, düzenleyici kurumların, uluslararası kuruluşların ve ortakların yeni bir normale uyum sağlamak için birlikte çalışması ve daha güvenli ve daha güvenli ve sürdürülebilir bir seyahat deneyimi sağlama ihtiyacının altını çiziyor.

Bu, ekosistem genelinde benzeri görülmemiş bir işbirliği, daha fazla veri paylaşımı ve daha fazla dijitalleşme gerektirecek ve bu yıl ICAO tarafından düzenlenen ve Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SHGM) ev sahipliğinde düzenlenen Küresel Uygulama Destek Sempozyumu (GISS) kilit havacılığı birleştirecek. Bu kritik kurtarma önceliklerini ve kapasite geliştirmeyi ele almak ve havacılığı uzun vadede daha dayanıklı hale getirmek için nasıl adapte ettiğimizi ele almak için pandeminin başlangıcından bu yana ilk kez İstanbul’daki paydaşlarla görüştük.

Etkinlik ayrıca verimli ve kapsayıcı uygulama destek faaliyetleri için ortaklıkları güçlendirmenin ve yeni eğitim fırsatları için pandemiden yararlanmanın önemine de odaklanacak.

Düzenleyici kurumların üst düzey temsilcilerinin, Teknik İşbirliği Ortaklarının ve TRAINAIR PLUS Programı (TPP) Üyelerinin ve diğer sektör oyuncularının GISS 2022’ye katılmasını bekliyoruz ve bu önemli etkinlik için bize katılmanızı dört gözle bekliyorum.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.