Türkiye Havayolu Pilotları Derneği’nin (TALPA) Genel Kurulu 20 Ocak günü ( yarın)  10:00-18:00 saatleri arasında Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Gidiş Katı – Ali Sürmen Konferans Salonunda yapılıyor.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği’nin  başkan adayı iki kaptan pilotun  yönetim listesi TALPA’nın  resmi web sitesinde yayınlanmış, TALPA  Başkanlığını  yürüten kaptan pilot  Gürcan Mantı aday olmazken, genel kurulda  yarışacak  Başkan Adayları Türk Hava Yolları’ndan  İlyas Karagülle ile Mehmet Ayhan Günal olmuştu.

iki-renkli-pilotun-baskanlik-yarisi

Her iki başkan seçim öncesinde birer bildiri yayınlayarak görüşlerini kamuoyuna duyurmuşlardı. Başkan adaylarından Kpt.Plt. İlyas Karagülle, “Fransızların ünlü atasözü  ‘Gençler bilebilse, yaşlılar yapabilse ‘der. Bizim listemiz hem bilgi, hem enerji sahibi melektaşlarımızdan kurulu. Ama en önemlisi hepimizin iyiniyetli olmak gibi bir ortak paydası var. TALPA’ya almak için değil vermek, katkı sunmak temel hedefimiz. Kendi kişisel çıkarları için, derneği atlama taşı olarak kullanmayı reddediyoruz.”  vurgusunda bulunmuştu.

Diğer  başkan adayı Kpt.Plt. Mehmet Ayhan Günal ise dernek tüzüğüne ve etiğine uygun olarak adaylığını açıklayan ilk ekip olduklarını belirterek, “Üye artışını mutlaka gerçekleştireceklerini ve iletişimde, monolog değil, diyaloğu sağlayıp, geliştireceklerini; TALPA’ya dinamizm katacak iddiada olan ekip  olduklarını ”  ifade etmişti. 

 

 

 

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.