Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tez Tour Operasyon Müdürü Julijs Batkilins’in “Gazipaşa – Alanya Havalimanı’na uçmayız” diyerek yetersiz ve ilkel oluşuna, yolcularının sorun yaşayacağına vurgu yapmasına ilişkin soruları yanıtladı.

Yeni Alanya’da yer alan özel habere göre Bakan Çavuşoğlu, devletin gereğini yaptığını ve Gazipaşa – Alanya Havalimanı bölgesini acil kamulaştırma kapsamına aldığını hatırlatarak şöyle konuştu:

‘TAV’A SÖYLEMİŞTİM’

TAV isterse Gazipaşa – Alanya Havalimanı’nı büyütebilir. Bunu daha önce TAV yetkililerine de bizzat kendim söyledim. Ancak ‘Önce para kazanalım, sonra büyütelim’ mantığını güdüyorlar. Bu mantığın yanlış olduğunu, Gazipaşa – Alanya Havalimanı’na yatırım yapılması halinde, bölgenin potansiyeli, yolcu sayısı, yatak kapasitesi dikkate alındığında, bu yatırımın karşılığının çok kısa sürede, fazlasıyla alınacağını dile getirdim. Bunu şimdi tekrar söylüyorum.

‘BÜYÜRSE POTANSİYEL ARTAR’

Rusya’dan operasyon yapan tur operatörlerine Gazipaşa – Alanya Havalimanı’na uçmaları için ricada bulunduğumda yetersizliğinden yakındılar ancak beni kırmadılar ve Gazipaşa – Alanya Havalimanı’na uçacaklar. Gazipaşa – Alanya Havalimanı’nda potansiyeli arttırmanın yolu havalimanının tüm unsurlarıyla büyütülmesinden geçiyor. Bu konuda devlet altyapı düzenlemesini yapar, TAV yatırımı yapar ve tüm maliyeti de devlete ödeyeceği paydan düşer. Bu konuda TAV’a tekrar rica ve sitemde bulunacağım.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.