Tanıtımı sırasında tasarımı sahip olduğu detaylar ile tartışma konusu olan F-313 Kahir savaş uçağının 2018’de ilk uçuşunu yapabileceği iddia edildi.

İran Savunma Bakanı General Hüseyin Dehgan, ziyaret ettiği Fars Haber Ajansı’nda güvenlik ve savunma alanında çeşitli soruları yanıtladı. General Dehgan ayrıca askeri tatbikatlar, İran’ın balistik füzeleri, Rusya ile Suriye’de yürütülen işbirliği, uzay alanında yürütülen çalışmalar ve diğer önemli konulara da değindi.

General Dehgan İran’ın yerli savaş uçağı Kahir hakkında da bu uçağın ilk örneğinin yapımı önümüzdeki yıl tamamlanacağını ve ilk uçuşunu gerçekleştireceğini ifade etti.

SABA-248 GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

General Dehgan, Kerrar tankı ve Saba-248 helikopteri görücüye çıkacağını açıkladı. General Dehgan, İran İslam Devrimi yıl dönümünde Kerrar tankı ve Saba-248 milli helikopteri gibi iki önemli ürünü görücüye çıkarmak istediklerini, fakat bunu cari yılın sonuna bırakmaya karar verdiklerini ifade etti.

Savunma sanayiinin Kadir adlı yeni bir İHA’sından da söz eden General Dehgan, Fars Haber Ajansı ziyaretinde yeni İHA’nın detayları hakkında açıklama yapmadı.

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.