İsrailli yolcular, Atina-Tel Aviv seferini yapmaya hazırlanan uçakta 2 Filistinli yolcuyu terörist ilan ederek uçaktan indirttiler .

 Uluslararası Elefterios Venizelos havalimanında yaşanan olayda,İsrail’e hareket edecek uçakta yolcular olay çıkardı. Pazar günü Atina-Tel Aviv seferini yapmaya hazırlanan  Aegean Air’in A3 928  sefer sayılı uçağına alınan İsrailli yolcular, uçakta 2 Filistinli yolcunun da bulunduğunu fark edince, bunların terörist olabileceğini öne sürerek tepki gösterdiler. Kabin görevlileri ile sert tartışmaya tutuşan çoğu İsrailli yerine oturmayı ve kemer bağlamayı reddetti.

Bunun üzerine polisi uçağa alan davet eden kabin görevlileri 2 Filistinlinin bir kez daha kontrolden geçirilmesini sağladı. Daha sonra şirket ile görüşen kabin görevlileri, bir gün sonra (dün) hareket edecek uçak ile yolculuk yapabilmeleri için 2 Filistinliyi uçaktan indirildi.Filistinli yolcular  ertesi gün uçmak üzere  ücretsiz otel ve uçuş şartlarını kabul ettiler

Bununla yetinmeyen İsrailli yolcular, bu defa da bütün uçağa alınanların yeniden güvenlik taramasından geçirilmesinde diretti. Ancak bu defa geri adım atmayan kabin görevlileri, itiraz edenlerin uçaktan indirileceğini ve biletlerinin de yanacağını söyleyince taleplerinden vazgeçtiler.

Aegean Havayolları’na ait uçak, bir buçuk saat gecikme ile Tel Aviv’e uçtu.

Bugün bir açıklama yapan Aegean, endişe ve itirazlarını belirten İsrailliler sebebiyle polisin uçakta yaptığı araştırmada herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığı belirtildi. Aegean, “istisnai ve talihsiz” olayın kısa sürede iki Filistinli yolcunun anlayışı ile çözümlendiğini ve Filistinlilerin bir sonraki uçak ile tüm masrafları da karşılanarak gönderildikleri belirtildi. Yaşanan olay sebebiyle üzgün olduğunu belirten Aegean, Filistinli yolculara anlayışları ve işbirliği için teşekkür etti.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.