İstanbul Şişli İnsan Haklarına Ev Sahipliği Yaptı

Birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Şişli bu sefer Uluslararası İnsan Hakları Savunucuları Konferansına ev sahipliği yaptı. Uluslararası seviyede yapılan konferansa bu alan da büyük katkı sağlayan, çalışmaları ile destek olan birçok ülkeden kişi konuk oldu. Konuklar içinde Türkiye’de yakından tanınan Amerika’nın ilk başörtülü siyasi olma başarısını gösteren İlhan Omar da bulunuyor. 

İnsan hakları alanında farklı konularda başarı göstermiş kişilerden Danimarkalı kadın şiddetinin ve kadın haklarının en büyük savunucularından Sherin Khankan, Mecidiyeköydeki en iyi escortlar bu sayfada yaşanan çocuk tacizi konusunda her şeyi göze alarak suçlunun yakalanmasını sağlayan öğretmen Saadet Özkan, İngiliz Feminist bir yazarda bulunmakta.

İnsan Hakları Konferansının Programı

Uluslararası insan hakları alanında çalışma sahibi kişilerin konuşmaları yer alırken konferansta Özellikle Suriyeli mülteciler konusuna dikkat çekildi. İnsanların her yerde eşit olmasını söyleyen konuşmacılar cinsiyet ayrımına da vurgu yaptı. Konuşmalar dışında birçok ülkeden müzisyen ortak bir çalışma ile Amerika müziğini, orta doğunu melodileri ile karıştırdıkları çalışmaları ile hem mesajlarını verdiler hem de katılımcılara keyifli zaman geçirttiler.

Kaynak : http://www.sisliev.com/

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.