Uçak bileti fiyatları uçaklardan daha yükseğe çıktı!

Ercan ile Türkiye’nin herhangi bir havalimanı arasındaki hatlardaki uçak bileti fiyatları resmen uçtu. Ercan-İstanbul için bulunduğumuz hafta sonu dahilinde gidiş dönüş ekonomi sınıfı bir uçak bileti en düşük 870 TL’den alınabiliyor.

1 saat 15 dakikalık uçak yolculuğuna tekabül eden Ercan-İstanbul- Ercan destinasyonu için yolcular 1.060 TL’ye kadar ücret ödemek zorunda kalabiliyor.

İşin garip tarafı, aynı tarihlerde İstanbul-Londra-İstanbul destinasyonu için uçak bileti almak, Ercan-İstanbul –Ercan seferlerinden ucuz.

Bir başka ifadeyle, İstanbul’dan İngiltere’ye uçmak, Ercan’dan İstanbul’a uçmaktan ucuz.

 Kıbrıs Postası’nın geçtiği habere göre,Ercan-Ankara-Ercan yolculuğunu geçtiğimiz hafta sonu içinde yapmak isteyen yolcular ise yine kabarık bir fatura ile karşı karşıya kalıyor. Bu uçak yolculuğunun yolcuya maliyeti ise 750 TL’den başlayıp yine bin TL’ler seviyesine kadar yükselebiliyor. İzmir yolcuları için de durum ek parlak değil. Sınırlı sayıda seferin yapıldığı İzmir’e ise gidiş dönüş uçmak için en az 650 TL ile vedalaşmak gerekiyor. 1 saatten az bir mesafede bulunan Antalya’ya Ercan’dan gidip gelmenin Ercan çıkışlı bir yolcuya maliyeti 700 TL seviyelerinde dolaşırken; 4 kişilik bir ailenin Antalya’ya sadece ulaşması ise 3 bin TL’ye yaklaşıyor.

Uçaklarda bilet fiyatı şampiyonu Ercan’a en yakın havalimanı Adana. Adana’ya Ercan’dan gitmek isteyen bir yolcu, havayolu şirketlerine içinde bulunduğumuz hafta sonu için 1.120 TL ile 1.320 TL arasında bir bedel ödeyip, 45 dakikalık mesafeyi uçabildi.

Kıbrıs’ta yaşayanlar ve Larnaka’dan seyahat edebilenler için Larnaka-Atina-İstanbul güzergahından bir İstanbul seyahati yapıp dönmek ise şaşırtıcı bir şekilde Ercan-İstanbul-Ercan ortalama uçak bileti fiyatı ile nerdeyse aynı fiyata denk geliyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.