Pegasus Hava Yolları, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Rize-Artvin Havalimanı’na karşılıklı ilk uçuşlara bugün başladı. İlk uçuşlar 184 tam yolcu kapasitesi ile gerçekleşti.

Türkiye’nin deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilen 2. havalimanı olan ve 14 Mayıs 2022 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in katıldığı törenle hizmete açılan Rize Artvin Havalimanı’na İstanbul ve Ankara’dan sonra ilk direkt yurt içi seferi İzmir’den yapıldı.

Pegasus Hava Yolları tarafından İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Rize Artvin Havalimanı’na haftada 1 gün karşılıklı direkt uçuş gerçekleştirilecek. 18 Ekim 2023 tarihinden itibaren ise haftalık uçuşlar 2’ye çıkarılacak. İzmir’den Rize’ye, Rize’den İzmir’e ilk direkt uçuşlar bugün gerçekleştirildi. Pegasus Havayolları tarafından İzmir Rize uçuşu saat: 11’de, Rize İzmir uçuşu ise saat: 12.55’te yapıldı. İlk uçuşlar 184’er tam yolcu kapasitesi ile gerçekleşti.

BURSA, ANTALYA, ADANA, DİYARBAKIR DİREKT UÇUŞLARI BEKLENİYOR

İzmir uçuşlarının başlamasıyla yurt içi direkt uçuş yapılan il sayısı 3’e çıkan Rize Artvin Havalimanı’ndan Bursa, Antalya, Adana ve Diyarbakır’a da direkt uçuşların bir an önce başlatılması bekleniliyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.