Jennifer Homendy, geçtiğimiz hafta Ulusal Ulaşım Emniyet Kurulu (NTSB) merkezinde düzenlenen törenle 15’inci Başkanı olarak yemin ederek görev başladı.

Homendy, 19 Mayıs’ta Başkan Joe Biden tarafından aday gösterildi ve ABD Senatosu Ticaret, Bilim ve Ulaştırma Komitesi önünde 24 Haziran’da yapılan bir onay oturumunda mülakata girdi. Homendy 9 Ağustos’ta Senato tarafından oybirliğiyle onaylandı. 1 Temmuz’dan bu yana başkan vekili olarak görev yapan NTSB Başkan Yardımcısı Bruce Landsberg, NTSB’nin Başkan Yardımcısı olarak görevine geri döndü.

Yemin töreninde konuşan Jennifer Homendy, “Bu acenteye ve ulaşım emniyetini artırmak için yorulmadan çalışan son derece yetenekli ve kendini işine adamış profesyonellere liderlik etme fırsatından dolayı onur duyuyorum. Otomatik araçlardan ticari alanlara kadar ulaşımda dinamik bir değişim ve büyüme çağındayız, Bu, trajedileri ve yaralanmaları önleme ve hayat kurtarma görevimizin daha da kritik olduğu anlamına geliyor. Ülkenin, tüm ulaşım modlarında emniyetin iyi bir şekilde temsil edilmesini sağlamak için sağlam ve enerjik bir NTSB’ye ihtiyacı var. Taşımacılığı herkes için daha emniyetli hale getirmeye çalışırken, seçkin personelimizi ve çalışmalarını desteklemeyi dört gözle bekliyorum.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.