5. Uluslararası Jet Motorlu Model Uçak Festivali (JetFest), Antalya THK Karain Meydanı ve Havacılık Eğitim Merkezinde gerçekleştirilecek.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansından (BAKA) yapılan açıklamaya göre, 5. JetFest, BAKA, Türk Hava Kurumu (THK), Türk Hava Yolları (THY), AntalyaBüyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri, bazı kamu ve özel kurumların desteği ile 15 Mayıs Pazar günü yapılacak.

Antalya THK Karain Meydanı ve Havacılık Eğitim Merkezinde gün boyu sürecek JetFest’te, jet motorlu model uçaklar, piston motorlu model uçaklar, paraşüt, wingsuit (uçan takım elbise), microlight (motorlu yelken kanat), paraglider (bir çeşit paraşüt), gyrokopter (helikopteri andıran döner kanatlı hava aracı), mosquito (küçük tek kişilik helikopter) ve uçak akrobasi gösterileri düzenlenecek.

JetFest’te, hacim ve maliyet değeri büyük, havada 300-350 kilometreye kadar hıza ulaşabilen jet motorlu uçaklar ile akrobasi gösterilerini iki Azerbaycanlı, Danimarkalı ve İranlı yabancı pilotlar ile 8 Türk pilotu yapacak.

Gökyüzünde farklı hava araçları ile paraşütçülerin heyecan ve adrenalin dolu akrobasi gösterilerinin izleyicilerle bulaşacağı JetFest için Antalya Büyükşehir ile ilçe belediyeleri tarafından ücretsiz araç kaldırılacak.

JetFest, havacılığın daha geniş kitlelere yayılması, havacılık kuruluşlarının uluslararası düzeyde bilinirliğinin artırılması, işbirliği zemini hazırlamak ve havacılık eğitim faaliyetlerinin sürdürülebilir gelişimini sağlamak, bölgenin yurt içi ve dışında tanıtımını yaparak alternatif bir turizm kaynağı oluşturmak amacıyla düzenleniyor.

 Festival alanına gidiş-dönüş için  ücretsiz servis seferleri düzenleniyor… 

Muratpaşa Belediyesi Önü :10:00
Doğu Garajı :10:00
Cumhuriyet Meydanı :10:00
5M Migros AVM Önü :10:00
Özdilek AVM Önü :10:00
Döşemealtı Belediyesi Önü :10:30
Aksu Belediyesi Önü :10:00

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.