Amerikan JetBlue Hava Yolları’nda görev yapan iki kabin memuru, aynı hava yolu şirketinde iki pilotu kendilerine zorla uyuşturucu kullandırmaktan ve bir pilotu tecavüzden dava etti.

Olayın geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Porto Riko’nun başkenti San Juan’da yaşandığı belirtildi. New York mahkemesine şikayette bulunan iki kabin memuru pilotlardan davacı oldu.

Kabin memurlarının ifadesine göre Mayıs 2018’de Washington – San Juan seferi sonrasında, burada yatıya kalan kabin memurları sahilde aynı hava yolunda çalışan iki pilot ile tanıştı. Pilotların kendilerine uyuşturucu madde verdiğini söyledi. Adları açıklanmayan kabin memurlarından birisi söz konusu pilotlardan birinin tecavüzüne uğradığını ve pilottan cinsel yolla bulaşan hastalık kaptığı yönünde ifade verdi.

Kabin memurlarının avukatı Abraham Z. Melamed dava dosyasının kabul edilmesine rağmen pilotların henüz gözaltına alınmadığı ya da uçuştan çekilmediğini, uçuşlara devam ettiklerini söyledi. Davacı kabin memurlarından birinin hala aynı şirkette çalıştığını söyleyen avukat Melamed, durumun kabin memuru için ne kadar zor olduğunu ifade etti.

Hava yolu şirketinden yapılan açıklamada ise durumun ciddiyetle incelendiği ve konu hakkında yasal danışmanların görevde olduğu belirtildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.