Türkiye’nin dev projelerinin planlar doğrultusunda ilerlediğini söyleyen Ulaştırma Bakanı Yıldırım, “Yeni havalimanı devreye alındığında Atatürk ‘city airport’ olarak hizmet verecek” dedi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kanal İstanbul Projesi’nin güzergâhını resmen belirlemediklerini ifade ederek, “Herkes fal bakıyor, istihareye yatıyor, ‘Kanal buradan geçecek’ diye satış yapıyor. Yılın ikinci yarısında sorun çözülür” dedi. Anadolu Ajansı Editör Masası’na konuk olan Yıldırım, şunları söyledi:

HAVALİMANININ SİZE NE ZARARI VAR?

TÜRKİYE ARKADAN TAKİP ETSİN: Büyük projeler herkesin dikkatini çektiği için, Gezi olaylarında da hükümetten talepler koymuşlardı. Listenin başında ‘Havaalanı inşaatını durdurun’ vardı. Niye, size ne zararı var? Tabii, bu maksatlı, bunun arka tarafında azmettirenler var, onların fikri değil. Türkiye bu büyük projeyi gerçekleştirerek bir adım öne çıkmasın, hep arkadan takip etsin. Olay belli yani.
SİLUETİ ORTAYA ÇIKACAK: 5-10 gün içerisinde 3’üncü Köprünün silüeti ortaya çıkacak. Tamamen bitmesi mayıs ayında olacak. Ancak bağlantı yolları, kavşak çıkışları ile hepsini beraber açmak istiyoruz. Bağlantı yollarıyla ağustos gibi açılışa hazır hale gelecek. (SABAH)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.