????????????????????????????????????

Kapadokya bölgesinin en çok kazandıran aktiviteleri arasında gösterilen balonculuk sektöründe her şey öyle uzaktan görüldüğü gibi güllük gülistanlık değil. Zira ilimizde faaliyet gösteren balon firmalarının birinde çalışanlar greve başladı.
Nevşehir’de geçtiğimiz yıl faaliyetlerine başlayan ve bu sektörde hızla büyüyen Hava-İş Sendikasının önderliğinde başlatılan grev kararı ile birlikte söz konusu balonculuk firması önüne grev kararını içeren pankartlar asıldı.
Sendika olarak her zaman üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak için çaba sarf ettiklerine dikkat çeken Hava-İş Sendikası Nevşehir Şube Başkanı Oğuzhan Alkan, söz konusu balonculuk firmasında çalışanların haklarının savunulması anlamında başlatılan grevin 15 Şubat 2016 tarihi itibariyle başlatıldığını ve grev sürecinin önümüzdeki günlerde aşama aşama sürdürüleceğini kaydetti.
Alkan, “15 Şubat 2016 tarihi itibariyle ilimizde bulunan ilgili Balonculuk firmasında çalışan sendika üyelerimizin hak ve menfaatlerini savunmak adına başlattığımız grevimize diğer işçi sendikalarımızın da desteklerini bekliyoruz. Bu tür firmalarda çalışan işçilerimizle ilgili bölgede ciddi bir sıkıntı yaşanıyor. İşçi çıkarmalarının yanında özellikle kış aylarında işçilerin maaşlarının yarı yarıya indirilmesi gibi durumlarda söz konusu. Hava-İş Sendikamızın öncülüğünde gerçekleştirilen bu grevimiz aşama aşama sürecek. Umarız işçilerimizin haklarını yasal çerçevede almayı başaracağız” dedi.(Haber50-Nevşehir)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.