TALPA’nın 20 Ocak’ta yapılacak genel kurulunda,diğer başkan adayı Kpt.Plt.İlyas Karagülle ile yarışacak Kpt. Plt. Mehmet Ayhan Günal, ” Meslektaşlarının fikirlerini paylaşmak ve görüşlerini almak üzere” bir  bilgilendirme  maili Yayımladı.

Meslektaşlarına gönderdiği mailde, Dernek tüzüğüne ve etiğine uygun olarak adaylığını açıklayan ilk ekip olduklarını belirten Günal, “Üye artışını mutlaka gerçekleştireceklerini ve iletişimde, monolog değil, diyaloğu sağlayıp, geliştireceklerini” vurguladı.
Günal’ın  açıklaması şöyle:

Değerli meslektaşlarımız,

Fikirlerimizi sizlerle paylaşmak, görüşlerinizi almak üzere sizlere bu maili gönderiyoruz. Adaylığımızı açıkladığımız günden beri yoğun ilgi, öneri ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

Sevgili meslektaşlarımız,

Dernek tüzüğüne ve etiğine uygun olarak adaylığını açıklayan ilk ekibiz.
Kendi imkanlarıyla sizlere ulaşan tek ekibiz.
Kararlarını kendi iradesiyle alan ve uygulayan, bağımsız ekibiz.
TALPA’ya dinamizm katacak iddiada olan ekip biziz.
 


Bu özelliklerimizle hareket planımız şu olacak:
Üye sayımızı artırarak bir arada daha sağlam durabiliriz. Zira dernek olarak yapabileceklerimiz üyelerimizin sayıca çoğaltılmasıyla doğrudan ilgilidir. Hedefimiz sivil havacılık sektöründe çalışan tüm pilotları temsil edebilmektir. Üye artışını mutlaka gerçekleştireceğiz.

Karşılıklı bilgi alışverişinin yollarını arttırmak zorunlu.  Son teknoloji kullanılarak iletişimin zamanlamasını kısaltmak mümkün. Cep telefonlarımızdan dahi dünyanın heryerinden kesintisiz olarak ulaşabileceğimiz bir TALPA altyapısı oluşturabiliriz. İletişimde, monolog değil, diyalogu sağlayıp, geliştireceğiz.

Her konuda kararlarımız hiyerarşiden bağımsız olarak şeffaf ve katılımcı bir yaklaşımla meslektaşlarımızın maddi ve manevi haklarını koruyabilecek nitelikte olacaktır. Projelerin aşamaları hakkında, tıkanılan noktalarda üyelerle paylaşım yapılacaktır. Üyelerimizden beklentimiz aktif olarak derneklerine sahip çıkmalarıdır. Şeffaf, üyelerin önündeki engelleri kaldıran bir dernek olmaya ihtiyacımız var.

Endüstrileşen sivil havacılık sektöründe teknik olarak etkinlik ve yetkinliğini artırmanın yolu, ulusal ve uluslararası çalışma grupları oluşturmak, mevcutlarına katılmak ve destek vermekle mümkündür. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile haklarımızı korumak ve geliştirebilmek amacıyla kararlı ve mesleğimizden yana bir duruş sergileyerek iletişimi arttırabiliriz. Önemsediğimiz komisyonlarımız, orta ve uzun vadeli işlerimizin planlanması için ARGE’miz olacak…

Bu yüzden seçimlere katılmanızı çok önemsiyoruz. 20 Ocak’ta yaşayacağımız seçimleri bir şölene çevirmek üzere tüm ekibimiz adına sizi de aramızda görmeyi istiyoruz.

Bu davet bizim…!

Kpt. Plt. Mehmet Ayhan GÜNAL

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.