Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaSivil HavacılıkKaptan Pilot Karagülle :"Derneği atlama taşı olarak kullanmayı reddediyoruz"

Kaptan Pilot Karagülle :”Derneği atlama taşı olarak kullanmayı reddediyoruz”

Talpa’nın başkan adaylarından  İlyas Karagülle  seçimler öncesinde pilotlara bir açıklama  yaptı.

20 Ocak’ta yapılacak genel kurul öncesinde  bir bildiri yayınlayan  Karagülle, ” Fransızların ünlü atasözü “Gençler bilebilse, yaşlılar yapabilse “ der. Bizim listemiz hem bilgi, hem enerji sahibi melektaşlarımızdan kurulu. Ama en önemlisi hepimizin iyiniyetli olmak gibi bir ortak paydası var. TALPA’ya almak için değil vermek, katkı sunmak temel hedefimiz. Kendi kişisel çıkarları için, derneği atlama taşı olarak kullanmayı reddediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Karagülle’nin açıklaması şöyle.

“20 Ocak günü TALPA Genel Kurulu yeni yönetimini seçecek. Hiç kuşkusuz TALPA üyeleri arasından 1-2 değil onlarca yönetim çıkaracak potansiyeli var. Ancak sivil toplumda görev almak gönüllülük ister. Aday olmayan arkadaşlarımızın kendilerine göre mutlaka haklı sebepleri vardır. Bu bir bayrak yarışıdır. Görev süresi bitince mesleğimize ve meslektaşlarımıza hizmet edenler kenara çekilecek, hepsi birbirinden değerli, bilgili, iyi eğitim görmüş arkadaşlarımız TALPA bayrağını daha da yükseltmek için göreve talip olacaklardır.

Can taşıyan, kendisini bizlere emanet eden yolcularımızın sorumluluğunu üstlenen meslektaşlarımız için bir sivil toplum örgütünde yer almak her gün üstlendikleri sorumluluğun yanında mukayese dahi edilemez.

Bizler, bu toplumun birer ferdi olarak hizmet etmek için, katkı sunmak için yola çıktık. Listemizde çok tecrübeli, mesleğe yıllarını vermiş, birikimli, tecrübeli büyüklerimizin yanısıra son derece iyi yetişmiş, birikim sahibi ama daha önemlisi heyecan dolu genç arkadaşlarımız da var.

Fransızların ünlü atasözü “Gençler bilebilse, yaşlılar yapabilse “ der. Bizim listemiz hem bilgi, hem enerji sahibi melektaşlarımızdan kurulu. Ama en önemlisi hepimizin iyiniyetli olmak gibi bir ortak paydası var. TALPA’ya almak için değil vermek, katkı sunmak temel hedefimiz. Kendi kişisel çıkarları için, derneği atlama taşı olarak kullanmayı reddediyoruz.

Geçmişin birikim ve tecrübesini yok saymıyoruz. Üzerine ne konulabilir onu düşünüyoruz. Geçmişi kötüleyerek bir strateji üretmek yerine ileriye bakacağız. Gelişen, değişen dinamik bir sürece ayak uydurarak takip eden değil takip edilen bir anlayışı hakim kılacağız. Olaylar olduktan sonra değil henüz tasarı aşamasında iken müdahale edeceğiz. Proaktif bir yönetim anlayışı uygulayacağız.

TALPA yönetimine aday olan meslektaşımızın listesinde çok değerli arkadaşlarımız var. Bizim onların niteliği, yetkinliği, bilgi ve birikimleri konusunda müspet veya menfi bir değerlendirme yapmamızın doğru olmayacağını düşünüyoruz. Bizler rakibimiz olan liste ile meşgul olmak yerine TALPA için yapacaklarımıza, projelerimize, izleyeceğimiz stratejilere yoğunlaşıyoruz. Kısır bir çekişmenin, atışmanın, kulis faaliyetlerinin topluma yarar getirmeyeceğini değerlendiriyor, kendi yolumuzda ilerliyoruz. Birbirimizle kavga ederek enerjimizi tüketmenin isabetli olmayacağını biliyoruz. TALPA’yı, bu tür sonuçsuz kalacak, kamuoyu nezdinde itibar kaybettirecek, dostlarını üzecek bir gerilim sürecine sokmanın yanlış olacağını düşünüyoruz.

Derdimizi sesimizi yükseltmeden anlatabileceğimizi, şirketlerle, resmi otorite ve kurumlarla birlikte çalışmak zorunda olduğumuzu, hasmane tutum ve davranışların TALPA’yi sektörde yanlızlaştıracağını, etkisizleştireceğini, haklı taleplerinin dahi önyargılarla müzakere edilmeyeceği bir noktaya getirebileceğini, giderek hukuken ve fiziken mevcut olsa bile dikkate alınmayan , yok sayılan bir sürece gidebileceğini görüyoruz.

1958’den bu yana, derneğe hizmet eden, katkı sunan, çok zor süreçlerde derneği ayakta tutan değerli büyüklerimizin ve meslektaşlarımızın emeğine saygı göstermeyi temel ilke olarak benimsiyoruz. Genel Kurulun teveccühü halinde, görev süremizi bitirip bayrağı devrederken candan bir teşekkürün en büyük ödülümüz olacağına inanıyoruz.

Emeğe, bilgiye, birikime, tecrübeye, verilen her türlü katkıya saygı duyacağız.

Her türlü eleştiriye değer vereceğiz. Yanlışlarımızı,eksiklerimizi söyleyenlere teşekkür edecek,

Niteliği ve niceliği ne olursa olsun her düşünceye, katkıya, öneriye açık olacağız.

Ekibimizi oluştururken son derece titiz bir çalışma yaptık. Uyumlu ve temsil kaabiliyeti yüksek bir kadro kurduk. Bu bir kadro hareketidir. Başkan adayından yedek üyeye kadar herkes yönetimde söz sahibidir. Listemizi oluştururken Dernek Tüzüğünün koyduğu kurallara ve limitlere harfiyen uyduk. Dernek yönetiminin, seçim sürecinde adayların dernek imkanlarından yararlanmasını sağlayan kararına rağmen kendi imkanlarımızla yola devam ediyoruz. Kimseye diyet borcumuz yoktur.

Hedefimiz toplumumuzu sonuna kadar temsil etmek, hak ve menfaatlerini korumaktır. Hiçbir meslektaşımızı sahipsiz, çaresiz, yalnız ve ortada bırakmayacağız. Meslektaşlarımıza zarar gelmemesi için gerekirse kendi geleceğimizi riske edeceğiz.

Onurlu, dik duran, gücünün farkında olan, hedefine daha yüksekleri koyan ancak ayağı da yere basan bir anlayışla yola çıktık. Yolumuz açık olsun.”

Saygılarımızla,

Kpt. Plt. İlyas KARAGÜLLE

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Uzay çöpleri 60 yıllık tarihiyle şaşırtıyor!

Uzay şimdilik henüz gizemini koruyan bir şey olsa da alçak uzay olarak kabul edilen dünya görüngesi bugün erişim alanımız dahilinde. Uydular, uzay araçları, uzay...

Bilal Sarı: Tiger Meet 2015’den Kalanlar

NATO’ya bağlı ülkelerin hava kuvvetlerine mensup “kaplan filo”lar her yıl farklı bir ülkenin ev sahipliğinde bir araya geliyorlar. 2015 yılında ev sahipliği sırası Türk...

Benzer Haberler

Adnan Menderes Havalimanı 2024 yılı Nisan ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, İzmir Adnan...

Türk Hava Yolları (THY) 2024 yılı 1. çeyrek bilançosunu açıkladı

Türk Hava Yolları A.O. (THYAO), 01.01.2024 – 31.03.2024 döneminde toplam 6.931.000.000 TL net kar açıkladı....

Türk Hava Yolları 01.01.2024-31.03.2024 Dönemi Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Yayınlandı

Türk Hava Yolları, KAP'a yaptığı bildirimle, 01.01.2024-31.03.2024 Dönemi (1.Çeyrek) Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunu yayınladı.Rapor...

THY’den 91’inci kuruluş yıldönümü için özel uçak heykeli

Türk Hava Yolları (THY), 91'inci kuruluş yıldönümü için "Türkiye'nin Kanatları" isimli özel bir uçak...

Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı 2024 yılı Nisan ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Mardin Prof....

Şiddetli türbülansa giren Singapur Havayolları uçağı için Boeing’ten açıklama

Şiddetli türbülans nedeniyle dün Bangkok’a acil iniş yapan Singapur Havayolları’na ait uçağın yolcuları bu...

THY uçağı kalkışta kenar işaret ışıkları ve taksi çıkış bilgi panelini parçaladı

 Romanya Sivil Havacılık Emniyeti Soruşturma ve Analiz Otoritesi (AIAS), 17 Nisan'da tarihinde Bükreş-Otopeni Uluslararası...

Sektör liderleri Sürdürülebilir Gökyüzü Dünya Zirvesi 2024’te ‘radikal işbirliğini’ savunuyor

Sürdürülebilir Gökyüzü Dünya Zirvesi 2024, hükümet, havacılık yakıtı sağlayıcıları ve daha geniş anlamda endüstri...