Talpa’nın başkan adaylarından  İlyas Karagülle  seçimler öncesinde pilotlara bir açıklama  yaptı.

20 Ocak’ta yapılacak genel kurul öncesinde  bir bildiri yayınlayan  Karagülle, ” Fransızların ünlü atasözü “Gençler bilebilse, yaşlılar yapabilse “ der. Bizim listemiz hem bilgi, hem enerji sahibi melektaşlarımızdan kurulu. Ama en önemlisi hepimizin iyiniyetli olmak gibi bir ortak paydası var. TALPA’ya almak için değil vermek, katkı sunmak temel hedefimiz. Kendi kişisel çıkarları için, derneği atlama taşı olarak kullanmayı reddediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Karagülle’nin açıklaması şöyle.

“20 Ocak günü TALPA Genel Kurulu yeni yönetimini seçecek. Hiç kuşkusuz TALPA üyeleri arasından 1-2 değil onlarca yönetim çıkaracak potansiyeli var. Ancak sivil toplumda görev almak gönüllülük ister. Aday olmayan arkadaşlarımızın kendilerine göre mutlaka haklı sebepleri vardır. Bu bir bayrak yarışıdır. Görev süresi bitince mesleğimize ve meslektaşlarımıza hizmet edenler kenara çekilecek, hepsi birbirinden değerli, bilgili, iyi eğitim görmüş arkadaşlarımız TALPA bayrağını daha da yükseltmek için göreve talip olacaklardır.

Can taşıyan, kendisini bizlere emanet eden yolcularımızın sorumluluğunu üstlenen meslektaşlarımız için bir sivil toplum örgütünde yer almak her gün üstlendikleri sorumluluğun yanında mukayese dahi edilemez.

Bizler, bu toplumun birer ferdi olarak hizmet etmek için, katkı sunmak için yola çıktık. Listemizde çok tecrübeli, mesleğe yıllarını vermiş, birikimli, tecrübeli büyüklerimizin yanısıra son derece iyi yetişmiş, birikim sahibi ama daha önemlisi heyecan dolu genç arkadaşlarımız da var.

Fransızların ünlü atasözü “Gençler bilebilse, yaşlılar yapabilse “ der. Bizim listemiz hem bilgi, hem enerji sahibi melektaşlarımızdan kurulu. Ama en önemlisi hepimizin iyiniyetli olmak gibi bir ortak paydası var. TALPA’ya almak için değil vermek, katkı sunmak temel hedefimiz. Kendi kişisel çıkarları için, derneği atlama taşı olarak kullanmayı reddediyoruz.

Geçmişin birikim ve tecrübesini yok saymıyoruz. Üzerine ne konulabilir onu düşünüyoruz. Geçmişi kötüleyerek bir strateji üretmek yerine ileriye bakacağız. Gelişen, değişen dinamik bir sürece ayak uydurarak takip eden değil takip edilen bir anlayışı hakim kılacağız. Olaylar olduktan sonra değil henüz tasarı aşamasında iken müdahale edeceğiz. Proaktif bir yönetim anlayışı uygulayacağız.

TALPA yönetimine aday olan meslektaşımızın listesinde çok değerli arkadaşlarımız var. Bizim onların niteliği, yetkinliği, bilgi ve birikimleri konusunda müspet veya menfi bir değerlendirme yapmamızın doğru olmayacağını düşünüyoruz. Bizler rakibimiz olan liste ile meşgul olmak yerine TALPA için yapacaklarımıza, projelerimize, izleyeceğimiz stratejilere yoğunlaşıyoruz. Kısır bir çekişmenin, atışmanın, kulis faaliyetlerinin topluma yarar getirmeyeceğini değerlendiriyor, kendi yolumuzda ilerliyoruz. Birbirimizle kavga ederek enerjimizi tüketmenin isabetli olmayacağını biliyoruz. TALPA’yı, bu tür sonuçsuz kalacak, kamuoyu nezdinde itibar kaybettirecek, dostlarını üzecek bir gerilim sürecine sokmanın yanlış olacağını düşünüyoruz.

Derdimizi sesimizi yükseltmeden anlatabileceğimizi, şirketlerle, resmi otorite ve kurumlarla birlikte çalışmak zorunda olduğumuzu, hasmane tutum ve davranışların TALPA’yi sektörde yanlızlaştıracağını, etkisizleştireceğini, haklı taleplerinin dahi önyargılarla müzakere edilmeyeceği bir noktaya getirebileceğini, giderek hukuken ve fiziken mevcut olsa bile dikkate alınmayan , yok sayılan bir sürece gidebileceğini görüyoruz.

1958’den bu yana, derneğe hizmet eden, katkı sunan, çok zor süreçlerde derneği ayakta tutan değerli büyüklerimizin ve meslektaşlarımızın emeğine saygı göstermeyi temel ilke olarak benimsiyoruz. Genel Kurulun teveccühü halinde, görev süremizi bitirip bayrağı devrederken candan bir teşekkürün en büyük ödülümüz olacağına inanıyoruz.

Emeğe, bilgiye, birikime, tecrübeye, verilen her türlü katkıya saygı duyacağız.

Her türlü eleştiriye değer vereceğiz. Yanlışlarımızı,eksiklerimizi söyleyenlere teşekkür edecek,

Niteliği ve niceliği ne olursa olsun her düşünceye, katkıya, öneriye açık olacağız.

Ekibimizi oluştururken son derece titiz bir çalışma yaptık. Uyumlu ve temsil kaabiliyeti yüksek bir kadro kurduk. Bu bir kadro hareketidir. Başkan adayından yedek üyeye kadar herkes yönetimde söz sahibidir. Listemizi oluştururken Dernek Tüzüğünün koyduğu kurallara ve limitlere harfiyen uyduk. Dernek yönetiminin, seçim sürecinde adayların dernek imkanlarından yararlanmasını sağlayan kararına rağmen kendi imkanlarımızla yola devam ediyoruz. Kimseye diyet borcumuz yoktur.

Hedefimiz toplumumuzu sonuna kadar temsil etmek, hak ve menfaatlerini korumaktır. Hiçbir meslektaşımızı sahipsiz, çaresiz, yalnız ve ortada bırakmayacağız. Meslektaşlarımıza zarar gelmemesi için gerekirse kendi geleceğimizi riske edeceğiz.

Onurlu, dik duran, gücünün farkında olan, hedefine daha yüksekleri koyan ancak ayağı da yere basan bir anlayışla yola çıktık. Yolumuz açık olsun.”

Saygılarımızla,

Kpt. Plt. İlyas KARAGÜLLE

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.