FIFA Dünya Kupası Katar 2022’ye sadece 20 gün kala, Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker, FIFA Başkanı Gianni Infantino ve MATAR Dışişleri Müh. Badr Al Meer, Dünyanın En İyi Havalimanı seçilen Hamad Uluslararası Havalimanı’nda bir araya geldi. Liderler, FIFA Dünya Kupası Katar 2022’nin yaklaşması vesilesiyle organizasyona özel olarak boyanan Boeing 777 tipi uçağı ziyaret etti.

2017 yılında Qatar Airways, FIFA’nın Resmi Havayolu Ortağı olduğunu duyurmuştu. The World’s Best Airline’ın FIFA Confederations Cup 2017, 2018 FIFA World Cup Russia, FIFA Club World Cup ve FIFA Women’s World Cup gibi sayısız turnuvaya sponsor olmasıyla ortaklığı daha da güçlendi.

Qatar Airways Group Başkanı Akbar Al Baker şunları söyledi: “Hem Qatar Airways’i hem de FIFA’yı temsil etmek ve Orta Doğu’da ilk kez düzenlenen FIFA World Cup’a ev sahipliği yapma konusundaki heyecanımız ve bağlılığımız için buradayız. Bu turnuvaya ev sahipliği yapmak bizim için büyük bir başarı ve dünya çapındaki taraftarı bir araya getirmeye ve onlara olağanüstü bir deneyim sunmaya hazırız.”

FIFA Başkanı Gianni Infantino, “Bu, Orta Doğu ve Arap Dünyasında gerçekleşecek ilk FIFA Dünya Kupası olacak ve ortaklarımız Qatar Airways ve Hamad Uluslararası Havaalanı bu muhteşem etkinliğin gerçekleştirilmesinde kilit bir rol oynayacak” dedi. Milyonlarca taraftarı Doha’ya davet etmeye, Ev Sahibi Ülkenin eşsiz misafirperverliğini sergilemeye ve birinci sınıf hizmet ve en unutulmaz deneyimler sunarak bunu şimdiye kadarki en iyi FIFA World Cup yapmaya katkıda bulunmaya hazırlar.”

En son olarak, havayolu, Dünya Kupası boyunca 60’tan fazla uluslararası sanatçıya ev sahipliği yapan Qatar Live dahil olmak üzere futbol taraftarlarına birinci sınıf eğlence sunan projeleri açıkladı. Buna ek olarak havayolu, plaj kulüpleri, hayran bölgeleri ve tema parklarının gelişimini, Daydream Müzik Festivalini, Lusail Boulevard marka aktivasyonunu, Qatar Airways Sky House, Winter Wonderland ve MSC World Europa yolcu gemisinin adlandırma törenini duyurdu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.