Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev 16 Ocak 2017 tarihinde Manas Uluslararası Havalimanı yakınlarındaki Daça-Su köyüne düşen Boeing 747-400 tipi kargo uçağında olan yükün kendisine ait olduğu suçlamaları reddetti.

Kırgız Haber Ajansında yer alan habere göre  Cumhurbaşkanı Atambayev, “Uçaktaki kargonun bana ait oduğunu söylüyorlar. Onlar bunun hakkında sadece söylemeden bağırıyor. Ancak, onlar bunun yalan olduğunu çok iyi bilir. Şayet, onlar bu konuda çok emin olduysa, neden bu zamana kadar İstanbul yada Hong Kong’a gidip ordan kanıt getirmediler. Bu o kadar mı zor? Eğer onlarda para yoksa, ben onlara bilet satın almaya hazırım. Onlar bunu yapamadı, çünkü bunun hepsi bir saçmadır” dedi.

İlgili resim

Kırgız Haber Ajansında yer alan habere göre Atambayev , Kıbrıs’ta milyonlarca hesabı olduğu yönündeki söylentileri de reddetti.

Daha önce Kırgızistan Parlamentosu üyeleri, kaza yapan B747-400 tipi uçağındaki yükün Kırgızistan Devlet Başkanı ve eşine ait olduğunu açıklamıştı.

16 Ocak 2017’de yerel saatle 07:34’te Kırgızistan’ın başkenti Bişkek yakınlarındaki Daça-Su köyünde Hong Kong-İstanbul-Bişkek seferi yapan ACT Havayollarına ait B 747-400 tipi kargo uçağı inişi sırasında evlerin üzerine düştü. Düşen kargo uçağı 4 Türk mürettebat dahil 39 kişinin hayatını kaybetmesine, 20’den fazla evin zarar görmesine neden oldu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.