Kırıkkale Belediyesi, bataklık, sazlık gibi ulaşımın güç olduğu noktalarda haşerelere karşı ilaçlamayı insansız hava araçları ile havadan yapacak.

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Temizlik işleri Müdürlüğü ve Biopest ilaçlama firmasının ortaklaşa düzenlediği ekip ve ekipmanlarının tanıtımının açılışını gerçekleştirdi. Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında düzenlenen programa, Belediye Başkan Saygılı, Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu Erol Bakır, Temizlik Müdürlüğü ilaçlama personeli, vatandaşları ve basın mensupları katıldı.

Biocopter test uçuşuyla başlayan programda Kırıkkale’nin sazlık yerlerinde ve ulaşılması güç olan bölgelerde çalışmasında kullanılmak üzere tasarlanmış olan insansız hava araçları tanıtıldı. İnsansız hava araçları ile ulaşılması zor olan; bataklık alanlar, sazlık alanlar, araç ve ilaçlama personelinin ulaşamadığı zorlu arazi şartlarında ilaçlama olanakları sağlanacak.

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale’de kullanılacak olan bu ekipmanların tanıtımı yaptı. Başkan Saygılı ekipmanlar için herhangi bir ek ücret verilmediğini vurgulayarak, Kırıkkale’de ilaçlama konusunda büyük katkı sağlayacağını belirti.

Saygılı konuşmasında “ İlaçlama firmasının ekstra olarak getirmiş olduğu ekipmanların tanıtımı gerçekleştirdik. Şimdi larva zamanı haşerelerin yeni çıktığı zaman, hızlı bir şekilde biz ilaçmamızı yaparken bu ekipmanları takviye olarak koyduk. İnşallah bu sene daha az haşerat ile karışlacağız. Biliyorsunuz kıymetli çınar ağaçlarınada yapmış olduğumuz uygulama ağaçlarımızın ömürünü uzatacak ve sağlıklı hale getirecek. İnşallah bu sene üvezlerden de kurtulmuş oluruz diye ümit ediyoruz. Bu yıl diğer senelerden farklı bir ilaç yurt dışından getirildiği ilaçlama firmamız tarafından ifade edildi. Bu ilaç ile tekrar mücadeleye başlıyoruz. Daha temiz bir Kırıkkale olsun çabasını hep beraber bütün arkadaşlarımızla gayret ediyoruz. İnşallah Daha temiz bir Kırıkkaleyi birlikte yaşarız” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.