Akçakoca’nın Kurukavak köyünde uçan bir cismin amatör balonculara ait malzemeler ve telsiz vericisi olduğu  anlaşıldı.

27 Nisan’da balona bağlı verici mödülün turuncu renkli paraşütle birlikte  Düzce’de bir tarlaya düşmesi  heyecan yarattı.

İlk olarak insansız hava aracına ait parça olduğu sanılan mödül ve diğer parçaların amatör balonculara ait olduğu anlaşıldı.

Yapılan inceleme sonucunda paraşüt bezi, motor, telsiz   ve kanatlardan oluşan malzemeler    Jandarma Komutanlığına teslim edildi.

Fotoğraf: (tc1bln.com)

https://www.youtube.com/watch?v=m3E6CsLDIGk

 

 

bir vatandaşın fındık tarlasına düştü. Köylülerin ne olduğunu bilemedikleri cismin sahibi ortaya çıkmazken, kaynağı belli olmayan cisim incelemeye alındı.

Akşam saatlerinde köyde yaşayan bir vatandaşın uçan cismi gördüğü, bir süre izledikten sonra pervaneli cismin yere çakıldığı belirtildi.

Yere düşen tanımlanamayan cismin insansız hava aracı ya da dronne olduğu tahmin edilirken, düşen cisimle ilgili olarak Jandarmaya haber verildiği ve gerekli incelemelerin yapıldığı ifade edildi.

Söz konusu uçan cisimle ilgili olarak görüşlerine başvurulan Kurukavak köyü Muhtarı Hasan Ceylan ise, uçan cismin yere düşmesinden sonra vatandaşlar tarafından Jandarmaya haber verildiğini, Jandarmadan da kendisine haber verilmesi sonucunda derhal olay yerine gittiğini söyledi.

Vatandaşların uçan cismi köy meydanına getirerek ne olduğunu anlamaya çalıştıkları belirtilirken, paraşüt bezi, motor ve kanatlardan oluşan yabancı cismin kim ya da kimler tarafından ve hangi nedenlerle uçurtulduğu da anlaşılmaya çalışılıyor. (haber81-Düzce)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.