12-13 Aralık 2016 tarihli bazı gazete ve haber sitelerinde, Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Kürşat Atılgan’ın FETÖ’cü olduğu ve THK’ya kayyum atanacağı iddia edilerek, “Dernek statüsünde olan THK’nın Kürşat Atılgan yönetiminden sonra FETÖ’nün çiftliği haline getirildiği bilgisine ulaşıldı” ifadelerine yer verilmişti.

THK, Genel Başkan Kürşat Atılgan hakkındaki haberlere bugün yaptığı açıklamayla yanıt verdi.  Türk Hava Kurumu ve THK Genel Başkanı hakkında “mantıksız, mesnetsiz, asılsız ve tamamen kötü niyetli iftiralar yer almıştır” denilen açıklamada,  Devletin güvenlik kurumlarına, THK çalışanlarının kimlik bilgileri ile resmi müracaat yapıldığı, FETÖ ve diğer yasadışı örgütlerle ilişiği olan kişilerin bildirilmesinin talep edildiği bildirildi.

THK’nın, FETÖ ile ilişkisi olduğundan şüphelenilen çalışanların iş akitlerini sonlandırdığını da vurguladı.

Atılgan’ın açıklaması şöyle:

12-13 Aralık 2016 tarihli bazı gazete ve haber sitelerinde Türk Hava Kurumu ve THK Genel Başkanı hakkında mantıksız, mesnetsiz, asılsız ve tamamen kötü niyetli iftiralar yer almıştır.

Bir sene evvel seçilerek iş başına gelmiş Türk Hava Kurumu Genel Başkanı ve Yönetimi, göreve başladığı günden beri THK Kurumu ve Üniversitesi’ nde terör örgütleriyle ilgili gereken tüm önlemleri 15 Temmuz’dan çok öncesinden almıştır.  Bu meyanda Devletimizin güvenlik kurumlarına, çalışanlarımızın kimlik bilgileri ile resmi müracaat edilmiş, FETÖ ve diğer yasadışı örgütlerle ilişiği olan kişilerin bildirilmesi talep edilmiştir. Çalışmalarımız neticesi FETÖ ile ilişkisi olduğundan şüphelenilen çalışanların iş akitleri sonlandırılmıştır.

Bir hafta evvel THK’nın İstanbul Laleli’deki otelinin sözde bir kontratla 2055 yılına kadar kiralanması dolayısıyla açtığımız davalar ve başlattığımız süreç neticesi,  konunun müsebbipleri ve zanlıları tarafından üretilmiş bu tip iftira haberlerle THK’nun geri adım atması planlanmıştır. Müfteriler hakkındaki davalar devam etmektedir.

THK’nun Laleli’deki oteliyle ilgili geri kazanma mücadelesi verdiğimiz kaybımız 109 milyon dolardır. Hiçbir girişim, kamu malını yağmalamaya kalkışan haramilerle hukuk önündeki mücadelemize engel olamayacaktır.  Bununla birlikte böylesine hassas bir süreçte THK aleyhine iftira haber yapanlarla kaynakları hakkında tüm hukuki haklarımızı saklı tuttuğumuzu kıymetli kamuoyumuzla paylaşırız.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.