Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaGenel HavacılıkAtılgan'dan Laleli'deki Otel ve Kayyum Açıklaması

Atılgan’dan Laleli’deki Otel ve Kayyum Açıklaması

 12-13 Aralık 2016 tarihli bazı gazete ve haber sitelerinde, Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Kürşat Atılgan’ın FETÖ’cü olduğu ve THK’ya kayyum atanacağı iddia edilerek, “Dernek statüsünde olan THK’nın Kürşat Atılgan yönetiminden sonra FETÖ’nün çiftliği haline getirildiği bilgisine ulaşıldı” ifadelerine yer verilmişti.

THK, Genel Başkan Kürşat Atılgan hakkındaki haberlere bugün yaptığı açıklamayla yanıt verdi.  Türk Hava Kurumu ve THK Genel Başkanı hakkında “mantıksız, mesnetsiz, asılsız ve tamamen kötü niyetli iftiralar yer almıştır” denilen açıklamada,  Devletin güvenlik kurumlarına, THK çalışanlarının kimlik bilgileri ile resmi müracaat yapıldığı, FETÖ ve diğer yasadışı örgütlerle ilişiği olan kişilerin bildirilmesinin talep edildiği bildirildi.

THK’nın, FETÖ ile ilişkisi olduğundan şüphelenilen çalışanların iş akitlerini sonlandırdığını da vurguladı.

Atılgan’ın açıklaması şöyle:

12-13 Aralık 2016 tarihli bazı gazete ve haber sitelerinde Türk Hava Kurumu ve THK Genel Başkanı hakkında mantıksız, mesnetsiz, asılsız ve tamamen kötü niyetli iftiralar yer almıştır.

Bir sene evvel seçilerek iş başına gelmiş Türk Hava Kurumu Genel Başkanı ve Yönetimi, göreve başladığı günden beri THK Kurumu ve Üniversitesi’ nde terör örgütleriyle ilgili gereken tüm önlemleri 15 Temmuz’dan çok öncesinden almıştır.  Bu meyanda Devletimizin güvenlik kurumlarına, çalışanlarımızın kimlik bilgileri ile resmi müracaat edilmiş, FETÖ ve diğer yasadışı örgütlerle ilişiği olan kişilerin bildirilmesi talep edilmiştir. Çalışmalarımız neticesi FETÖ ile ilişkisi olduğundan şüphelenilen çalışanların iş akitleri sonlandırılmıştır.

Bir hafta evvel THK’nın İstanbul Laleli’deki otelinin sözde bir kontratla 2055 yılına kadar kiralanması dolayısıyla açtığımız davalar ve başlattığımız süreç neticesi,  konunun müsebbipleri ve zanlıları tarafından üretilmiş bu tip iftira haberlerle THK’nun geri adım atması planlanmıştır. Müfteriler hakkındaki davalar devam etmektedir.

THK’nun Laleli’deki oteliyle ilgili geri kazanma mücadelesi verdiğimiz kaybımız 109 milyon dolardır. Hiçbir girişim, kamu malını yağmalamaya kalkışan haramilerle hukuk önündeki mücadelemize engel olamayacaktır.  Bununla birlikte böylesine hassas bir süreçte THK aleyhine iftira haber yapanlarla kaynakları hakkında tüm hukuki haklarımızı saklı tuttuğumuzu kıymetli kamuoyumuzla paylaşırız.

 

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Uzay çöpleri 60 yıllık tarihiyle şaşırtıyor!

Uzay şimdilik henüz gizemini koruyan bir şey olsa da alçak uzay olarak kabul edilen dünya görüngesi bugün erişim alanımız dahilinde. Uydular, uzay araçları, uzay...

Bilal Sarı: Tiger Meet 2015’den Kalanlar

NATO’ya bağlı ülkelerin hava kuvvetlerine mensup “kaplan filo”lar her yıl farklı bir ülkenin ev sahipliğinde bir araya geliyorlar. 2015 yılında ev sahipliği sırası Türk...

Benzer Haberler

“Uluslararası Antalya Türkiye Fly 2 Troy Festivali” 19 Mayıs’ta gerçekleştirilecek

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda Karain Hava Meydanı'nda yapılacak 6 ülkeden...

Avrupa’dan Türkiye’ye Fantastik Rota!

Avrupalı pilotlar Türkiye turuna geliyor. Etkinlik “Uluslararası Antalya Türkiye Fly 2 Troy Festivali” kapsamında...

Sivrihisar Havacılık Merkezi’nde, “19 MAYIS – UÇAN GENÇLİK ETKİNLİĞİ” düzenleniyor

Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri (Eskişehir), “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor...

Sivrihisar Havacılık Merkezi’nde, “FLY-INN / PİLOTLAR GÜNÜ KUTLAMASI” 6’ıncı kez düzenleniyor

“FLY-INN / PİLOTLAR GÜNÜ KUTLAMASI” 27 ve 28 Nisan tarihlerinde Sivrihisar Havacılık Merkezi /...

Sivrihisar Havacılık Merkezi, “Havacı Çocuklar Etkinliği / Kağıt Uçak Yarışması” düzenliyor

Havacı Çocuklar, Hem Yarışıyor Hem Uçuyor!Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri’nde (Eskişehir), “23 Nisan...

Biden, özel jetler için yakıtta vergi artışı öneriyor ve bunu zenginlerin kendi payına düşeni ödemesi olarak görüyor

ABD Başkanı Joe Biden, özel jetler için yakıt vergilerinde büyük bir artış öneriyor ve...

Sivrihisar Havacılık Merkezi, “Kadın ve Dünya Havacılığı Sempozyumu” düzenliyor

Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri’nde (Eskişehir), 03 Mart 2024 tarihinde “Kadın ve Dünya Havacılığı Sempozyumu” ÜÇÜNCÜ kez...

Eski Şili Devlet Başkanı Pinera, helikopter kazasında ‘boğularak’ yaşamını yitirdi

Pinera'nın kullandığı helikopterdeki diğer üç kişinin kurtulduğu kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.Eski Şili Devlet...