Türk Hava Yolları’nın Zanzibar’a direkt uçuşları bugün itibariyle başladı.

Dünyanın en fazla ülkesine uçan bayrak taşıyıcı havayolunun Zanzibar uçuşlarıyla birlikte Afrika networkü 50 noktaya ulaştı.

Son altı yıldır “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi”* ilân edilen Türk Hava Yolları, Tanzanya’da Darüsselam ve Kilimanjaro’nun ardından uçuş ağına dâhil ettiği 3. nokta olan Zanzibar ile birlikte Afrika’da 32 ülkede 50 destinasyona sefer düzenliyor.

Bugün, Zanzibar Uluslararası Havalimanı’nda düzenlenen hat açılış töreninde konuşan Türk Hava Yolları Genel Müdür (Pazarlama & Satış) Yardımcısı Ahmet Olmuştur uçuşlarla ilgili olarak; “Türk Hava Yolları ailesi olarak; yolcularımıza farklı kültürleri tanıtmak, yeni bakış açıları kazandırmak ve bu kazanımlarla ufuklarını genişletmek adına dünyanın neredeyse her köşesini onlar için ulaşılabilir kılmak bizim için çok büyük bir motivasyon. Afrika networkümüze bugün eklediğimiz Zanzibar’ı da bu bağlamda önemli bir hedef olarak nitelendiriyoruz. Uçuş ağımızı daha da genişletmek için sürekli çalışıyoruz ve Zanzibar yolcularımızı, bugün açılışını yaptığımız direkt uçuşlarımızda ağırlamak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri karşılıklı icra edilecek Türk Hava Yolları Zanzibar seferleri, İstanbul’dan Zanzibar’a tüm vergiler dâhil gidiş-dönüş 636 Amerikan Doları’ndan başlayan açılışa özel ücretlerle seyahat edilebilir.

Zanzibar’a ait tarifeli uçuş saatleri;

Uçuş No.

Günler

Kalkış

Varış

TK 567

Pazartesi,  Çarşamba, Cumartesi

IST

20:30

ZNZ

05:30

TK 567

Pazartesi,  Çarşamba, Cumartesi

ZNZ

06:25

IST

13:45

*Tüm saatler lokaldir.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.