Hatay’ın Payas ilçesinde yüksek gerilim koruma tellerine takılı kalan yamaç paraşütçüsü kendisini kurtarmaya gelen helikopterin rüzgârıyla yere savruldu, yedek paraşütüyle aşağı düştü.

Payas Kaymakamı Hakan Kılınçkaya’nın bizzat yönettiği kurtarma çalışmalarında TSK, Hatay AFAD ve HATAY Büyükşehir Belediyesi görev aldı.

Payas Çınarcık bölgesinden yamaç paraşütü ile atlayan Salih Fıstık(30) kişi rüzgarında etkisi ile bir süre sonra bölgeden geçen yüksek gerilim hattına takılarak mahsur kaldı. Yoldan geçenlerin haber vermesi üzerine olay yerine Hatay Büyük şehir Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri , 112 Ekipleri ile Jandarma ekipleri ve Hatay AFAD sevk edildi.

4 saat boyunca  mücadele

 Payas haber ajansının haberine göre ,bölgeye Kurtarma Helikopteri istendi. Adana’dan gelen askeri helikopter 4 saat boyunca halatla asılı bulunan şahsı kurtarmak için çaba sarf etti. Askeri helikopterden ip merdiven ile personel asılı kalan şahsı kurtarmayı denedi
Bu esnada rüzgarında etkisi ile sallanmaya başlayan Yamaç paraşütçüsü olay yerine itfaiye tarafından açılan minder üzerine düştü.
Sağlıkçıların yaptığı ilk müdahalenin ardından bulunduğu bölgeden ambulansla İskenderun Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Yamaç paraşütçüsü Salih Fıstık’ın  sağ bacağında kırık olduğu ellerinde de ip gerilmesine bağlı morarmalar bulunduğu belirtildi.

 Fotoğraflar:Payas Haber Ajansı

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.