24 Mart’ta Germanwings uçağını 150 yolcuyla birlikte kasten düşüren Alman pilot Andrew Lubitz’in ‘kör olacağı’ korkusuyla son 5 yılda 41 doktora göründüğü ortaya çıktı.

24 Mart günü Germanwings uçağının pilot tarafından kasten düşürülmesiyle ilgili davayı genişletiyor. Davada ilginç ayrıntılar da ortaya çıkmaya başlarken, uçağı bilerek düşüren 27 yaşındaki pilotun son 7 yılda 41 doktora gittiği belirlendi. Fransız Savcı Brice Robin, pilot Lubitz’in uçağı düşürdüğü 24 Mart’a kadar bir ay içinde 7 kez doktora gittiğini açıkladı. Germanwings uuçağını düşürüp 150 kişiyi öldüren Lubitz davasının ‘cinayet’ davası olduğunu belirten Savcı Robin, “Davaya üç soruşturma hâkimi atandı. Çünkü bu dava kasten cinayet davasıdır” açıklamasını yaptı.

‘Uyuyamıyorum’

Uçakta hayatını kaybeden yolcu yakınlarıyla buluşan Robin, kazayla ilgili ulaştıkları üç farklı araştırma sonucunu yolcu yakınlarıyla paylaştı. Barcelona’dan Düsseldorf’a uçan uçağın pilotu Lubitz’in ‘ruhsal sorunları’ olduğunu anlatıp, “Görrme yeteneğini kaybettiğini düşünerek dehşete düşmüş ve son 7 yılda 41 doktora görünmüş. Bu doktorlar arasında psikiyatristler ve kulak-burun-boğazcılar da bulunuyor” dedi.
Savcılığın sorguladığı doktorların anlattıklarına göre, Lubitz, görme yeteneğinde yüzde 70’lik kayıp olduğundan şikâyet edip, uyuyamadığını ve gözünde flaşların çaktığını söylemiş. Doktorlar genç pilotun ‘aşırı derecede kaygılı’ olduğunu not ederken, bir doktor, pilotun kendisine “Görme duyusunu yitirdiğin zaman hayatın ne anlamı olur ki” dediğini aktardı. (Al Jazeera Türk)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.