Malatya Havalimanı’nda Seferler Ne Zaman Normale Dönecek?

Malatya Havalimanı'nda Seferler Ne Zaman Normale Dönecek

Konuya ilişkin yayınlanan son notam ile Malatya Havalimanı 4 Ağustos akşam saat 18:00’e kadar kapalıdır.

15 Temmuz akşamı gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında uçuşa kapatılan Malatya Havalimanı henüz açılmadı.

Cuntacılar tarafından Malatya Havalimanı pistlerinin kullanılamaması için DHMİ ARFF ve Malatya Büyükşehir Belediyesi ekiplerince kapatılmıştı. Pistler temizlenmesine rağmen Malatya’ya henüz seferler başlayamadı.

Darbe girişimi sonrasında Malatya Valiliği’nin emri ile seyrüsefer cihazları devre dışı bırakılan Malatya Havalimanı’nın ne zaman açılacağı henüz bilinmiyor. 16 Temmuz’dan bu yana notamlı olan havalimanı aynı zamanda darbe girişiminin ikinci dalgasının gerçekleştireceği iddia edilen 7’nci Ana Jet Üssü ile aynı pistleri kullanmakta.

Malatya Havalimanı’nda bulunan 03R/21L ve 03L/21R pistleri notamlanarak 24 Temmuz 16:00’a kadar kapatılmış durumda. Aynı şekilde 22 Temmuz’da yapılan uzatma ile havalimanı 25 Temmuz sabah 07:50’ye kadar uçuşa kapalı görünüyor. Ancak hava yolu acenteleri henüz ileriye dönük olarak da bilet kesemediklerini ifade ederek havalimanın ne zaman açılacağına dair bir bilgilerinin olmadığını ifade ediyorlar.

Malatya Havalimanı’yla beraber uçuşlara kapatılan Konya Havalimanı, yapılan düzenlemeler ile tarifeli hava yolu seferlerinin gündüz saatlerinde yapılması kaydıyla açılmış durumda.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.