Kuala Lumpur’dan Pekin’e giderken kaybolan yolcu uçağını arama çalışmalarının askıya alınabileceği belirtildi.

Malzeya’nın başkenti Kuala Lumpur’da yapılan görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenleyen Malezya, Çin ve Avustralya ulaştırma bakanları, arama çalışmalarının askıya alınabileceğini söyledi.

Malezya Ulaştırma Bakanı Liow Tiong Lai, “Sağlam bulgular olmadığı takdirde Avustralya, Çin ve Malezya olarak 120 bin kilometrekarelik arama alanının bitiminden itibaren arama çalışmalarını askıya almaya karar verdik. Ancak bu MH 370 uçağını aramaktan tamamen vazgeçeceğimiz anlamına gelmiyor. Eğer yeni ve güvenilir kanıtlar veya haberler ortaya çıkarsa, yeni bulguları birlikte analiz etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Malezya Havayolları’na ait MH 370 sefer sayılı Boeing 777 tipi yolcu uçağı, 2014 yılının Mart ayında, 239 yolcusu ile başkent Kuala Lumpur’dan hareketle Çin’in başkenti Pekin’e gittiği sırada Vietnam hava sahasına girmeden kaybolmuştu.

Hint Okyanusu açıklarında sürdürülen arama çalışmalarında kaybolan uçaktan şimdiye dek kayda değer bir bulguya rastlanmış değil. (euronews)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.