Hindistan’in en ünlü sinema oyuncularından biri olan Kangana Ranaut’un, İndiGo’nun iç hat uçuşu yapan uçağında, gazeteciler tarafından taciz edilmesi sonrasında Hindistan Sivil Havacılık Dairesi,(DGCA) bir kişinin izinsiz fotoğrafının çekilmesine izin veren hayolunun uçuş faaliyetlerinin iki hafta süreyle askıya alınacağını duyurdu.

Havayollarına gönderilen uyarı yazısında, “Genel Müdür veya Müdür Yardımcısı tarafından yazılı olarak verilen izin şart ve koşulları dışında hiç kimsenin fotoğraf çekemeyeceğini hatırlattı. Ancak bu izin, iniş-kalkış veya yerde geçerli değildir” ifadeleri yer aldı.

Kangana Ranaut_

Hindistan’ın en büyük özel havayolu IndiGo ise uçuş ekibinin bu uçuştaki tüm protokolleri takip ettiğini söyledi. Yapılan açıklamada, “Kabin ekibi ve kaptan pilotun, fotoğrafları engellemek, sosyal mesafeyi takip etmek ve genel güvenliği sağlamak için duyurular da dahil olmak üzere gerekli tüm protokolleri takip ettiğini yinelemek isteriz. IndiGo ayrıca bu konuyu kayıt altına almak için gerekli protokolü izledi ve rapor düzenledi. Yolcularımıza güvenli ve sorunsuz bir deneyim sağlamayı taahhüt ediyoruz.” denildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.