Pegasus Genel Müdürü Mehmet Nane, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle gerekli önlemleri aldıklarını ifade ederek, “Şirket olarak misafirlerimizden tek ricamız var: Bayram süresince gerek hava limanlarına ulaşımda ve gerekse hava limanı içinde yaşanacak yoğunluktan olumsuz etkilenmemek için yurt içi uçuşlarda en az 2 saat, yurt dışı uçuşlarda da en az 3 saat önce hava limanında olmaya dikkat etsinler.” vurgusunda bulundu.

Bağımsız Havacılar’a açıklamalarda bulunan Mehmet Nane şunları kaydetti.

“Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkması vatandaşlarımız için güzel ve uzun bir tatil yapabilmek adına bir fırsata dönüştü. Hükümetimizin aldığı kararlar doğrultusunda, bayram döneminde Pegasus olarak uçak doluluk oranlarımız trunk hat olarak tabir ettiğimiz hatlarda yüzde 100’e ulaştı. Burada misafirlerimize destek olabilmek adına ek seferler devreye giriyor. İç ve dış hatlarda toplam 224 ek sefer konuldu. Antalya, Bodrum, Dalaman, Kıbrıs yoğun olarak ek sefer koyduğumuz destinasyonlar arasında yer alıyor.

Ek seferler eklemek misafirlerimize yardımcı olabilmek adına sunduğumuz çözümlerden biri ancak böyle durumlarda daha etkin olabilmek adına, üçüncü havalimanının açılmasını ve Sabiha Gökçen’deki ikinci pistin tamamlanmasını dört gözle bekliyoruz. Misafirlerimizden tek ricamız var: Bayram süresince gerek hava limanlarına ulaşımda ve gerekse hava limanı içinde yaşanacak yoğunluktan olumsuz etkilenmemek için yurt içi uçuşlarda en az 2 saat, yurt dışı uçuşlarda da en az 3 saat önce hava limanında olmaya dikkat etsinler. Bu vesile ile tüm misafirlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ve Kurban Bayramı’nı kutlarım.”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.