Antalya Bilim Üniversitesi her yıl 7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü’nde yapılan Yılın Havacısı Ödül Töreni’ni, bu yıl nisan ayında yapmaya karar vermesine rağmen, pandemi nedeniyle ödül sahiplerini SHGM tarafından düzenlenen toplantıda açıkladı. SHGM tarafından düzenlenen ve ülkemizdeki bütün havacılık kuruluşlarının davetli olduğu online toplantıda söz alan Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ödüllerin geleneksel olarak düzenlenen çok özel etkinliklerinde verildigini ancak bu yıl pandemi nedeniyle ödül sahiplerinin yine Dünya Sivil Havacılık Günü’nde açıklandığını öte yandan coşkulu tören ve ülkemizdeki bütün havacıların bir araya geldiği etkinliği nisan ayında yapacaklarını ifade ettiler. Her yıl Tüm Zamanların Havacısı ve Yılın Havacısı ödüllerinin yanı sıra o yıla özel bir havacılık temasının işlendiği etkinlikte geçen yıl havacılık sağlığı konusu işlenmiş ve Yılın Havacısı ödülü Kaptan Murat Tünay’a, Tüm Zamanların Havacısı ödülü Ali İsmet Öztürk’e, Havacılık Sağlığı ödülü ise Prof. Dr. Ferşat Kolbakır’a verilmişti.

Yılın Havacısı Ödülü, pandemi sürecinde Antalya Bilim Üniversitesi’nin yaptığı hava yollarının pandemi döneminde personeli ile olan ilişkilerinin devamlılığını içeren araştırması üzerine Pegasus Hava Yolları adına Mehmet Tevfik Nane’ye verildi. 2020 yılı ödül teması olarak belirlenen Havacılık Eğitimi başlığında ise yaptığı yenilikçi çalışmalar ve yatırımlar yanında samimiyet ve enerjisi nedeniyle Konya Karatay Üniversitesi Havacılık Bölümü adına Rektör Prof. Dr. Bayram Sade’ye verildi.

Birbiriyle rekabet halinde görülen bu iki eğitim kurumunun bu davranışı alışılmışın dışında görülmesine rağmen, havacılık alanında ülkemizin bir birlik beraberlik yolunda olduğunu da gösterdi. Antalya Bilim Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada Nisan ayında yapılacak olan etkinliğin geçen yıllardan çok daha; neşeli yüksek enerjili ve hepsinden önemlisi bütün havacıları bir araya getiren sıcak bir ortam olacağı ifade edildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.