Mersin Valisi Ali İhsan Su, beraberindeki heyet ile birlikte yapımı devam eden ‘Yenice Lojistik Merkezi’, ‘Hızlı Tren’ ve ‘Çukurova Bölgesel Havalimanı’ projelerinin çalışmalarını yerinde inceledi.

Mersin Tren Garı’ndan hareket eden ‘Anadolu’ isimli trenle çıkılan inceleme gezisi boyunca Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 6. Bölge Müdürü Oğuz Saygılı’dan bölgemizdeki demiryolu ağı, hızlı tren altyapısı, yapımı devam eden yatırımlar ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Su, incelemelerinin ilk durağı olan Tarsus Garı’nda Kaymakam Yüksel Ünal tarafından karşılandı.

Tren Garı’nda bekleyen vatandaşlarla bir süre sohbet ederek hızlı tren projesi hakkındaki düşüncelerini alan Vali Ali İhsan Su, Tarsus Tren Garı ve hızlı tren altyapısı ile ilgili burada yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldıktan sonra, Kaymakam Ünal’ın da katılımıyla Yenice Lojistik Merkezi’ne doğru hareket etti.

Lojistik Merkezi inşaat alanını gezerek gelinen son durum ile ilgili yetkililerden bilgi alan Vali Su, inceleme gezisi programını yapımı devam edilen diğer önemli yatırımlardan biri olan Çukurova Bölgesel Havalimanı altyapı inşa çalışmalarını yerinde inceleyerek sürdürdü. Vali Ali İhsan Su, projenin ulaşım altyapısı ve gelinen son durum ile ilgili Karayolu 5. Bölge Müdürlüğü ile yüklenici firma sorumlularından brifing aldı.

İncelemelerinin sonunda yaptığı konuşmada, ‘Yenice Lojistik Merkezi’, ‘Hızlı Tren’ ve ‘Çukurova Bölgesel Havalimanı’ projelerinin sadece ilimiz için değil, bölgemiz ve ülkemiz açısından da önem taşıyan büyük yatırımlar olduğunu kaydeden Vali Ali İhsan Su, bu yatırımların ilimizin, bölgemizin ve ülkemizin ticaretten turizme, her alandaki gelişmesine büyük ivme kazandıracağını ifade etti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.