Pist genişletme çalışmaları nedeniyle 1 Haziran 2016 tarihinde bakıma alınan havaalanında 5 aylık aranın ardından uçuşlar yeniden başladı.

İŞTE UÇUŞ SAATLERİ

Türk Hava Yolları (THY)’nın, Merzifon Havalimanı’na düzenlediği uçuş seferlerinin saatleri değişti.

Edinilen bilgilere göre haftanın her günü Merzifon’a uçuş gerçekleştirecek olan THY uçaklarının İstanbul’dan hareket saatinin 12.05’e, dönüş saatinin ise 14.30’a alındığı öğrenildi.

Öte yandan Merzifon’a haftada 4 gün uçuş planlayan Pegasus Havayolları’nın ise pazartesi, perşembe ve cumartesi günleri saat 08.35’te İstanbul’dan hareket; aynı gün saat 10.25’te ise dönüş seferi düzenleyeceği kaydedildi. Pazar günleri ise saat 07.35’te İstanbul’dan kalkacak olan uçağın saat 09.25’te tekrar Merzifon’dan havalanması planlanıyor.

TEPKİ SES GETİRDİ

Uçuş saatlerindeki değişikliğin yolcuların ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak olduğunu dile getiren bazı Çorumlu sanayici ve işadamları, uçak seferlerinin yeniden düzenlenmesini isteyerek yetkililerden çözüm istemişti.

Edinilen bilgilere göre, 16 Kasım 2016 tarihi itibariyle uçuş saatlerinin yeniden eski programa göre gerçekleştirileceği öğrenildi.

Düzenlemeye göre haftanın her günü 06.55’te Merzifon’dan hareket edecek THY uçaklarının 00.20’de İstanbul’dan geri döneceği bildirildi.

(Recep Mebet/Çorum Hakimiyet)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.