Türk Hava Yolları’ndan öğrencilere, Miles&Smiles üyeliği ile belge ibrazı gerekmeksizin indirimli uçuş imkânı.

Öğrenci yolculara sunulan indirimlerden yararlanma koşulu olan “öğrenci kimliği ibrazı” uygulaması kaldırıldı.

Geliştirilen projeyle Türk Hava Yolları ve Anadolujet seferlerinde indirimli bilet ile seyahat edecek Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) veri tabanına kayıtlı 12-24 yaş arası öğrenci yolcuların, Miles&Smiles üyesi olarak belge ibraz etmeksizin kolaylıkla indirimli uçuş hakkına sahip olabilecekler.

Kademeli olarak hayata geçecek uygulamanın 25 Mayıs 2016 tarihinden itibaren geçerli olacak ilk fazı Türkiye’den düzenlenen öğrenci biletlerini kapsayacak.

İndirimden faydalanabilmek için;

  • Öğrenci yolcuların, biletleme işlemi öncesinde Miles & Smiles üyesi olması,
  • Türk Hava Yolları internet sitesinde yer alan Miles & Smiles profil sayfasındaki kişisel bilgiler alanına (https://www4.thy.com/tkmiles/login.tk?lang=tr) öğrenci bilgisinin yolcular tarafından kayıt edilmiş olması gerekmektedir.

Yolcuların indirimli biletlerini Türk Hava Yolları Satış Ofislerinden, Türk Hava Yolları Çağrı Merkezinden veya anlaşmalı seyahat acentelerden alabilirler.

Engelli indirimi ve bebek, çocuk gibi yaşa bağlı indirimden yararlanan yolcuların ilgili belgelerini ibraz etme koşulu devam ediyor. Bu yolcuların da belge ibrazı gerekmeksizin indirimli uçuş gerçekleştirebilmelerine olanak sağlayacak sistemsel altyapı çalışmaların sürdüğü açıklandı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.