Milli Savunma Bakanı Fikri Işık HAVELSAN’ı ziyaret etti. HAVELSAN’da 5 saat boyunca hem ürünleri yerinde inceledi, hem de yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bakan Işık’ın ziyaretini bir basın ordusu da takip etti.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir ve beraberindeki heyet HAVELSAN’ı ziyaret etti. Bakan Işık, HAVELSAN girişinde ilk olarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ardından HAVELSAN ürünleri ve teknolojik gelişmeler hakkında bir brifing aldı.

11112016201221155_msb8

Brifingin ardından HAVELSAN sergi salonu, Siber Savunma Teknolojileri Merkezi ve Simülatör hangarını gezen Bakan Işık, Katar Hava Kuvvetleri için üretilen AW139 tam görev simülatöründe uçuş yaptı. Yapılan uçuş sonrası ‘ilk uçuş sertifikası’ alan Işık, ardından Denizaltı Dalış Simülatörünü yakından inceledi.

11112016201221155_msb7

HAVELSAN’ın Türk Hava Yolları için ürettiği B737 300 NG tipi simülatöründe de uçuş yapan Milli Savunma Bakanı, simülatörlerden çok etkilendiğini ifade etti.

11112016201221155_msb6

Milli Savunma Bakanı’nın son durağı ise Teröristle Mücadele Eğitim Teknolojileri Merkezi oldu. Bakan Işık önce Merkez’in açılışını yaptı, ardından tek tek sistemleri inceledi Bakan Işık, Sanal Çatışma simülatörünü de bizzat denedi.

Ziyaret bitiminde basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Işık, HAVELSAN’ın sistemleri ve sahip olduğu teknolojileri ile ‘amiral gemisi’ konumunda olduğunu ifade etti. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Şirketlerinin savunma sanayindeki etkinliğini görmekten büyük onur duyduğunu söyleyen Işık, “PARDUS’un yaygınlaştırılması konusunda HAVELSAN önemli bir görev üstlenmiştir. Milli yazılımımız ile ilgili tüm girişimleri destekliyoruz” dedi.

11112016201157936_msb9

İş ekosistemi ile ilgili çalışmalarını da yakından takip  ettiğini söyleyen Işık, “HAVELSAN alt yüklenici kullanımında da amiral gemisi oluyor” dedi. Milli Savunma Bakanı, Siber Güvenlikten Simülatör teknolojilerine sahip olduğu tüm yetkinlikler ile dünyada söz sahibi olan HAVELSAN’ın başarılarının devamını dilediğini sözlerine ekledi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.