Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaSivil HavacılıkMısır Hava Yolları Uçağı Radarda Kayboldu!

Mısır Hava Yolları Uçağı Radarda Kayboldu!

Mısır’ın ulusal hava yolu şirketi Mısır Hava Yolları’nın Paris-Kahire seferini yapan yapan uçağı Mısır hava sahasına girmeden kısa süre önce kayboldu. Mısır Hava Yolları yetkilileri arama kurtarma çalışmaları sürdürülen uçağın düştüğünü açıkladı.

Mısır Hava Yolları, resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada Paris’den Salı akşamı 23:04’de havalanan MS804 sefer sayılı Kahire uçağının Mısır hava sahasına girdikten sonra radardan kaybolduğu açıklandı. 11,280 metrede uçuşuna devam eden uçak Mısır hava sahasına yaklaşık 180 kilometre mesafe kaldığında radardan kaybolduğu açıklandı.

Radardan kaybolan Mısır Hava Yolları uçağında 1’i çocuk, 2’si bebek 56 yolcu, 7 mürettebat ve 3 güvenlik personeli bulunduğu açıklandı.

Mart ayında yine Mısır Hava Yolları’na ait İskenderiye-Kahire seferini yapan bir uçak hava korsanı tarafından kaçırılarak Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne indirilmişti.

Mısır Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada uçağın son koordinatlarının kurtarma ekipleri ile paylaşıldığı ve ekiplerinin bölgeye hareket ettiği belirtildi. Uçağın Yunanistan ve Mısır hava sahası sınırı yakınında kaybolduğu belirtildi.

Kaybolan uçağın kaptan pilotunun 6,275 uçuş saati, ikinci pilotunun ise 2,766 uçuş saati uçuş tecrübesi olduğu. SU-GCC tesciline sahip A320 tipi uçağın 13 yaşında olduğu açıklandı.

Uçağın kalkış yaptığı Paris Charles de Gaulle Havalimanı’nda kriz masası oluşturularak uçakta yakınları bulunanlara destek sağlanmaya başlandığı belirtildi.

Yunanistan silahlı kuvvetleri C-130 tipi bir uçak ile Kerpe Adası’nın güneyinde yürütülen arama kurtarma çalışmalarına katıldığı belirtildi.

Uçakta 15 Fransa, 30 Mısır, 1, İngiltere, 1 Belçika, 2 Irak, 1 Kuveyt, 1 Suudi Arabistan, 1 Sudan, 1 Çad, 1 Portekiz, 1 Fas ve 1 Kanada vatandaşı bulunduğu açıklandı.

Kahire Havalimanı yönetimi Terminal 1 yolcu salonunu MS804 sefer sayılı uçuşta yakını bulunanlar için ayrıldığını duyurdu.

Fransız kaynakları uçakta her hangi bir terör saldırısı yaşanmış olamayacağını ancak kendilerinin de her hangi bir hipoteze sahip olmadığını açıkladı.

Bir gemi kaptanının uçağın radarda son görüldüğü bölgede havada bir duman gördüğünü rapor ettiği açıklandı.

Mısır Hava Yolları ve Mısırlı yetkililer yaptıkları açıklamada uçağın yerel saat ile 4:36’da (Türkiye saatiyle 5:36) acil durum sinyali gönderdiğinin belirlendiğini açıkladı.

Mısır Hava Yolları yetkilileri radardan kaybolan ve arama kurtarma çalışmaları sürdürülen MS804 sefer sayılı uçağın düştüğünü açıkladı.

Ayrıntılar Geliyor…

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Atatürk Havalimanı 30 Dakika Hava Trafiğine Kapandı

İstanbul'da gece saatlerinde Atatürk Havalimanı 30 dakika uçuş trafiğine kapatıldı, uçaklar Ankara, Antalya ,İzmir ve Çorlu Havalimanlarına yönlendirildi İstanbul'da gece etkisini gösteren yoğun tipi ve...

1 Milyon Yolcu Barajına Dayandı

Alanya Gazipaşa Havalimanı, 2014 yılına oranla yüzde 26 büyüdü. 2014 yılında 726 bin 201 olan yolcu sayısı 2015'te 912 bin 233 kişi olduAlanya Gazipaşa...

Benzer Haberler

British Airways yeni nesil gerçek zamanlı hava tahmini uygulamalarına geçiyor

British Airways (BA), operasyonlarını geliştirmek için iki yeni nesil gerçek zamanlı hava durumu uygulamasını kullanıma...

Çıplak aramaya maruz kalan kadınların Qatar Airways’e açtığı dava reddedildi

Çıplak aramaya maruz kalan kadınların Qatar Airways'e dava açmasının ardından Avustralya'daki bir mahkeme, havayolu şirketinin...

Uçaklar Doğuya Doğru Uçarken Neden Daha Hızlı Gidiyor?

Havayolu 101 yazarı Abdullah Nergiz, sıkça merak edilen bir soruyu yanıtladı:"Uçaklar Doğuya Doğru Uçarken...

Lufthansa, ‘güvenlik nedeniyle’ Tahran seferlerini durdurdu

Alman hava yolu şirketi Lufthansa'nın, İran'ın başkenti Tahran'a gerçekleştirilmesi ve Tahran'dan yapılması planlanan uçuşları...

Dublin Havalimanı’nda bir kadından meme protezini çıkarması istendi

Dublin Havalimanı'nda, mastektomi geçirmiş bir kadından güvenlik tarayıcılarından geçerken herkesin içinde meme protezini çıkarması...

Southwind Havayolları artık resmi olarak İsviçre’de yok!

Avrupa Birliği, 28 Mart'taüyelerine; resmi şirket adı olan Cortex Havacılık ve Turizm Ticaret olan...

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

Tüm okuyucularımızın Ramazan Bayramını kutluyor, Bayram’ın tüm insanlığa mutluluk, huzur ve esenlikler getirmesini diliyoruz.Sevdiklerinizle...

Uçağın koridoruna dışkılayan köpek acil iniş yaptırdı

United Airlines uçağı, bir köpeğin daha fazla dayanamayıp uçağın koridoruna pislemesi üzerine başka bir havalimanına iniş...