Japon Mitsubishi tarafından üretilen Mitsubishi Regional Jet (MRJ) için Mitsubishi pazarlama çalışmalarını sürdürüyor.

İran Ulaştırma Bakanı’na dayandırılan habere göre Mitsubishi, MRJ’nin İran’da iç hatlarda uçan firmalara pazarlanması konusunda görüşmelerini sürdürüyor. İran kaynaklarına göre 100’den az koltuk sayısı ile dikkat çeken uçak ile ilgili görüşmeler son dönemde hız kazandı.

25 uçak için sürdürülen satış görüşmelerinde satış fiyatının 500 Milyon dolar olacağı söylenirken bu satışın bir başlangıç olacağı değerlendiriliyor.

Japon Mitsubishi önderliğinde Toyota ve Fuji’nin alt yükleniciliklerinde üretilen bölgesel yolcu uçağı Mitsubishi Regional Jet (MRJ) 100 civarı koltuk kapasitesi ile bölgesel ve iç hat uçuşlarında kullanılan uçaklar arasında yer bulma hedefinde. Yaklaşık bir yıldır Mitsubishi tarafından pazarlama çalışmaları yürütülen uçak için İran’da olumlu bir havanın oluştuğu iddia ediliyor.

Nükleer görüşmeler sonrasında kaldırılan ambargo sonrasında devlet hava yolu İran Air’in Airbus ile yaptığı anlaşma sonrasında özel şirketlerinde uçak alımı konusunda başladığı girişimler arasında yer alan MRJ’nin hem uçak hem de İran havacılığı açısından önemli bir adım olması bekleniyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.