ACE of MICE Kongre, Toplantı ve Etkinlik Fuarı’nın açılış töreninde konuşan Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy,önümüzdeki 5 yıl içerisinde Türkiye’nin dünyanın en büyük turizm merkezi olacağını  vurguladı. Ersoy, bu sebeple yatırımların bugünkü koşullara göre değil, Türkiye’nin geleceğine göre yapılması gerektiğini  ifade etti.

Bu yıl İstanbul’da 3’üncüsü düzenlenen ACE of M.I.C.E Exhibition Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü Fuarı’nın açılışında konuşan Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkanı Murat Ersoy şunları söyledi:

“2018 sonbaharında dünyanın en büyük havalimanı İstanbul’da devreye giriyor. 3. Köprü ve otoyolları devreye giriyor. Çanakkale Boğazını bağlayacak yeni bir köprü devreye girecek. Hızlı trenler demiryolu ile bağlanıyor. Türkiye dünyanın en büyük ulaşım hub’ı haline geliyor. Dünyanın en büyük yolcu dağıtım merkezi oluyor; aynı zamanda kargo dağıtım ve ticaret merkezi oluyor. Bu size bir capital merkezi ve sonra turizm merkezine dönüşmesini sağlayacak. Buna göre planlama yapanlar menfaat sağlamış olacaklar. Yatırımlarınızı buna göre şekillendirin.

Burası küçük bir Las Vegas

Son olarak sizlere yeni bir destinasyonu önermek istiyorum: 2016 yılının sonuna kadar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dünyanın her yerinden uçuşa açılmış olacak . Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bugüne kadar uygulanan izolasyonlar ile uçuşlara kapalıydı. Bu haliyle bile 280 ülkeden ulaşım sağlanabilen bir ada. Burası küçük bir Las Vegas. KKTC, pahalı turizm yatırımlarının yapılması için oldukça elverişli bir destinasyon.Burada yatırımın geri dönüşü hızlanıyor. Sizlere tavsiyem özellikle Kıbrıs destinasyonuna bakmanız.” (haberler)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.