Akdeniz turizminin sürdürülebilir olmasını teşvik eden Akdeniz Turizm Vakfı’nın Malta’da düzenlediği Akdeniz Turizm Forumu’nda Atlasglobal Yönetim Kurulu ve Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkanı Murat Ersoy forumun en prestijli ödülüne layık görüldü.

Akdeniz ülkelerinin turizm sektöründeki nabzını tutan, 33 ülkeden 1500 katılımcıyı ağırlayan dördüncü Akdeniz Turizm Forumu 16-17 Mart tarihleri arasında Malta’da gerçekleştirildi. Akdeniz Turizm Vakfı liderliğinde bu yıl birinci 6 aylık Dönem AB Başkanlığı’nı yapacak olan Malta Başbakanı’nın ev sahipliğinde yapılan foruma Akdeniz Ülkelerinin turizm bakanları, otel ve restoran federasyonlarının başkanları, otel zinciri sahipleri, yatırımcılar, AB temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, turizm sektörünün önde gelen isimleri ve basın mensupları katıldı. Bu yıl “The Mediterranean Hot-Hospitality of Tomorrow” teması ile gerçekleşen forum bünyesinde panel, ana oturum konuşmacıları ve paralel oturumlarla Akdeniz Turizminin geleceği ve yatırımcıları gelecekte bekleyen riskler tartışıldı.

Foruma Türkiye adına katılan isimler arasında yer alan ve konuşma yapan Atlasglobal Yönetim Kurulu ve TYD Başkanı Murat Ersoy, konuşmasında turizmde krizleri ve dalgalanmaları en hafif şekilde atlatmanın yolunun pazarlamada toptancılıktan perakendeciliğe geçiş ile mümkün olduğunun ve perakendecilikte en önemli unsurun direk uçuşlar ile hedef pazarlara kesintisiz uçuş ağı ile bağlanmakla sağlanabileceğinin altını çizdi.

Konuşmasına, ‘Trip Advisor’, ‘Booking.com’ gibi internet portallarının kriz dönemlerinde sektöre destek vermek yerine krizi fırsata çevirebilmek için otellerden % 50’ye ulaşan komisyonlar aldıklarını ve bu nedenle işletmelerin çok zor durumda kalabildiklerini söyleyerek devam etti. Ersoy, bu amaçla ülkelerin kendi ulusal portallarını oluşturmalarının gerekliliğini vurguladı ve TYD’nin Türkiye’de dijital portal modellemesinden bahsetti.

Forum çerçevesinde gerçekleştirilen Malta Cumhurbaşkanı H.E.Marie-Louise Coleiro Preca ve Malta Başbakanı Joseph Muscat’ın katıldığı ödül töreninde Atlasglobal Yönetim Kurulu ve TYD Başkanı Murat Ersoy’a “dünya turizmini geliştirmek üzere yaptığı yatırımlar ve çalışmalar” için forumun en önemli ödülü ‘The Mediterranean Tourism Great Sea Award’ verildi.

Aynı zamanda Havacılık, Tur Operasyonu ve Otelcilik Hizmetlerinde sağlamış olduğu yenilikçi örnek çalışmalar ve misafirperverlik anlayışında Akdeniz Turizmine yapmış olduğu katkılardan dolayı ödüle layık görülen Murat Ersoy, ödülünü Malta Cumhurbaşkanı H.E.Marie-Louise Coleiro Preca’nın elinden aldı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.