Uzun yıllar süren sinsi planlarıyla içimize sızmış, makamı ve rütbesi ne olursa olsun vakti gelince tek amacı ihanet olan vatan hainleri, 15 Temmuz gecesi yaptıkları darbe girişimiyle ruhumuzda derin yaralar açtılar. Az sayıda fakat kilit makamlara hükmeden bu hainler, bizlere ezber bozdurdular;

Dosta güven, düşmana korku için yürümesi gereken tanklarımız bedenlerimizi parçaladı. Peygamber ocağı derdik, küffara hizmet ederken gördük. Asker canımız, kardeşimiz derdik, bize kurşun sıkarken bulduk. Jet sesi, özgürlüğün sesidir derdik, üzerimizde ses hızını aştılar, çoluk çocuk can korkusu yaşattılar.

DSC_0582-608x483

İnsanlar alışılmışın dışında yaşadıkları zamanları ve olayları kolay unutamazlar. Hele ki bu yaşadıkları olaylar dehşet ve korku içeriyorsa belleklerinde derin izler oluşur ki, yıllarca normal hislere ulaşmak mümkün olmaz. Bu yazdıklarımı 1999 depreminde yıkılan bir binadan sağ çıkıp, yıllarca en ufak titreşimde buz kesilip, alarma geçtiğim hislerime dayanarak yazıyorum. Zordur geçmişteki kötü anları unutmak, en ufak benzerlik hafızayı tazeler.

DSC_9606-700x467

Bilindiği gibi Türk Silahlı Kuvvetleri’ni hava gösterileriyle yurdumuzda ve dünyada tanıtmak üzere kurulmuş iki gösteri ekibimiz var; Türk Yıldızları ve Solotürk. Her iki ekip de Türk Ulusunun göz bebeği olduğu gibi başka ülkelerde de tanınır ve bilinir ekipler olup ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Her iki gösteri ekibi de yurdumuzun çeşitli bölgelerinde gösteri uçuşları yapmaktaydı. 15 Temmuz sonrası gösteri programları iptal edildi. Şimdi düşünüyorum da, 15 Temmuz akşamı üzerlerinden korku salmak maksadıyla uçulan vatandaşlarımız bu kötü anıların etkisiyle Türk Yıldızları ve Solotürk gösterilerinden keyif alabilir mi yoksa dehşete mi kapılır?

19w-700x467

Türk Yıldızları ve Solotürk gösterilerini bize zarar vermek isteyen düşmanlarımıza inat eskisinden daha fazla sahiplenerek izlemeli, desteklemeliyiz. Çünkü ne diyordu İstiklal Marşımızda Akif ;

“O benimdir O benim milletimindir ancak”

Ben ülkemin çöpüne kıyamazken şanlı ordumuzu benliğimden ayrı düşünemem.

Çok şükür bu darbe girişimi büyük özverilerle bastırıldı ve ülkemizin bekası sağlandı. Bir süredir içimizdeki hainler ayıklandı – ayıklanıyor, cezalarını yargı verecek. Hainler temizlendiğine göre asker yine kardeşimiz yine canımızdır, asker ocağı yine peygamber ocağıdır ve yine jet sesi özgürlüğün sesidir. Ordumuz güçlü olmazsa ottan çok düşmanın olduğu bu zor coğrafyada ülkemizin geleceğini sağlayamayız.

18w-700x467

Bu sıkıntılı dönemde Türk Yıldızları ve Solotürk gösteri takvimi iptal edilerek Türk Halkından koparılıyor. 30 Ağustos gösterilerinden başlamak üzere, gösteri takvimi aktif edilerek halkımızın Solotürk ve Türk Yıldızları ile kavuşması, hem halkımızın hem de görevi başındaki askerimizin moral ve motivasyonunu arttıracaktır.

Onlar bizim, kardeşimiz, evlatlarımız, canımız, ciğerimizdir…

DSC_9617-700x467

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.