Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Ordu-Giresun Uluslararası (OGU) Havalimanı’nın geçici Hava Hudut Kapısı olarak ilan edildiğini bildirdi.

Ordu-Giresun Uluslararası Havalimanı’nda eksiklikler giderilmeye devam ediyor. Ordu Olay gazetesinde “Havalimanı ve Eksiklikler” başlığıyla yer alan habere cevap gönderen DHMİ,Ordu-Giresun Uluslararası Havalimanı’nda yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verdi. DHMİ, Ordu-Giresun Uluslararası Havalimanı’nın geçici Hava Hudut Kapısı olarak ilan edildiğini belirterek, yakıt ikmal probleminin giderilmesi için ise OPET firmasıyla anlaşıldığını açıkladı.

DIŞ HAT SEFERLERİNİN ÖNÜ AÇILDI

DHMİ’den yapılan yazılı açıklamada, Ordu-Giresun Uluslararası Havalimanı’nın Hudut Kapısı olarak ilan edilmesi ile ilgili şöyle denildi: “Ordu-Giresun Uluslararası Havalimanı’nın dış hat seferlerine açılması hususunda, Ordu-Giresun Uluslararası Havalimanı 14.08.5015 tarihi itibariyle geçici Hava Hudut Kapısı olarak ilan edilmiştir. Hava yolu kuruluşlarının dış hat seferi düzenlemesinde herhangi bir aksaklık bulunmamaktadır.”

ogu

İLAN EDİLDİ FAKAT RESMİ SİTEDE YER ALMADI

Türkiye’nin 61. Hava Hudut Kapısı olarak ilan edilen Ordu-Giresun Uluslararası Havalimanı’nın Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü resmi sitesinde yer almaması ise dikkatlerden kaçmadı.

YAKIT SORUNU DA ÇÖZÜLDÜ

Yakıt ikmali sorunu ile ilgili de bilgiler içeren yazıda; “Türk Hava yolları (THY), Opet için yer tahsis işlemleri gerçekleştirilmiştir. Söz konusu firmaca uçaklara yönelik yakıt ikmali hizmetine başlamış olup, bu konuda herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır.” denildi. (Mustafa Kırlak/ Ordu Olay)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.