KIBRIS’A DİREKT UÇUŞLAR BAŞLIYOR
Avrupa’nın ve Türkiye’nin tamamı deniz üzerine kurulan tek havalimanı olma özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı’na yeni seferler konuldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, havalimanından Kıbrıs’a haftanın üç günü gerçekleştirilecek karşılıklı direkt uçuşların 3 Ağustos’ta başlayacağını bildirdi.
ANTALYA SEFERLERİ BAŞLADI
Daha önce İstanbul, Ankara ve İzmir’e karşılıklı seferler düzenlendiğini belirten Başkan Enver Yılmaz, Antalya seferlerinin 11 Temmuz’da başladığını, Kıbrıs seferinin ise 3 Ağustos’ta gerçekleştirileceğini söyledi. Antalya kalkış saatinin 07.30, Ordu Giresun kalkış saatinin ise 09.30 olduğunu dile getiren Başkan Yılmaz, Anadolujet tarafından düzenlenecek seferlerin pazartesi, perşembe ve cumartesi günleri yapılacağını belirtti.
KIBRIS SEFERİ 3 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR
Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Pegasus firmasıyla Kıbrıs’a direkt seferlerin 3 Ağustos’ta başlayacağının müjdesini veren Başkan Enver Yılmaz, “Her çarşamba, cuma ve pazar günü Ordu-Giresun Havalimanı ile Kıbrıs Ercan Uluslararası Havalimanı arasında karşılıklı uçak seferleri gerçekleştirilecek. Seferler çarşamba günleri Ercan Uluslararası Havalimanı’ndan Ordu-Giresun Havalimanı’na 10.40’ta, Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Ercan Uluslararası Havalimanı’na 12.45’te; cuma ve pazar günleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan 10.05’te ve Ercan Uluslararası Havalimanı’ndan 12.05’te düzenlenecek. Uçak seferleri 28 Ekim’e kadar devam edecek” dedi.
19 TEMMUZ’DA İLK TURİST KAFİLESİ GELİYOR
Ordu’nun her geçen gün büyüdüğünü ve geliştiğini belirten Başkan Yılmaz, “Ordu-Giresun Havalimanı açıldığı günden bu yana ilimiz büyük bir ivme kazandı. 19 Temmuz’da Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’dan kalkan ilk Arap turist uçağı Ordu-Giresun Havalimanı’na inecek ve hac kafilesi dışında havalimanına yurtdışından gelen ilk yolcu uçağı olacak. Bakanlar Kurulu kararıyla Ordu-Giresun Havalimanı’nın hudut kapısı olması tescillendi. Artık uluslararası uçuşlar için de bir engel kalmadı” diye konuştu. (ordu.bel.tr)
Manşet Fotoğrafı:Gökhan Kırca
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.