Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Abidin ÜNAL, 01 Eylül’de Mürted Hava Meydan Komutanlığı’ndan 1’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’na yaptığı F-16 uçuşu ile 2016-2017 Uçuş Eğitim Yılı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Orgeneral ÜNAL, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ ile birlikte tüm uçucu birliklerde geleneksel olarak her uçuş eğitim yılının ilk gününde icra edilen kurban kesimi törenine katıldı. Kurban kesiminin ardından 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na F-16 ile intikal eden Orgeneral ÜNAL burada birlik ziyaretlerinde bulundu.

Ziyaretler esnasında birliklerde görevli personele de hitap eden Orgeneral ÜNAL, ülkemizin egemenliği için vazgeçilmez olan Türk Hava Kuvvetlerinin sahip olduğu şanlı tarihini, özellikle son dönemlerde kazandığı kabiliyetleri kullanarak başta teröristle mücadele harekâtı olmak üzere icra ettiği başarılı harekât görevleri ile taçlandırdığını ve bu kabiliyetleri kendisine bahşeden ve her zaman desteğini hissettiği Yüce Türk Milletine minnettar olduğunu ifade etti.

Orgeneral ÜNAL konuşmalarının devamında ülkemizin karşı karşıya bulunduğu güvenlik ve risk ortamını da değerlendirdi; “Karşı karşıya olduğumuz durum bir vekâlet savaşıdır. Bu kurgulanmış oyunun bilinen taşeronları ise PKK (ve uzantıları), DAEŞ ve FETÖ’dür. Adeta bir şeytan üçgenini anımsatan bu kirli oyununun amacına ulaşmasını engellemek asli görevimizdir. FETÖ ihanet çetesinin içimizde barınmasına asla izin verilmeyecektir. Bu doğrultuda yeni uçuş eğitim yılındaki sorumluluklarımız bizlerden çok çalışıp çok yorulmayı beklemektedir. Bu onurlu mücadelede her birimiz 2-3 kişilik çalışacak ve Türkiye için başka Hava Kuvvetleri olmadığını unutmayacağız.” dedi.

Orgeneral ÜNAL, tüm personele, özellikle teröristle mücadele harekâtı ve koalisyon harekâtı ile koordineli olarak gerçekleştirilecek yüksek tempodaki eğitim faaliyetlerinde eğitim standartlarından asla taviz verilmeyeceğini, pilot temini kapsamında yeni yapılan kanuni düzenlemeler ile pilot kaynağının çeşitlendirilerek süratle bu yönde adım atılacağını ve personele emniyetli ve başarılı bir uçuş yılı dileğinde bulundu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.