Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Abidin ÜNAL, 08 Kasım’da 6’ncı Ana Jet Üs Komutanlığı’nı ziyaret etti.

Orgeneral Abidin Ünal’a 6’ncı Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Ahmet BİÇER tarafından Üs Komutanlığı faaliyetleri hakkında brifing verildi. Orgeneral Abidin ÜNAL, birlik personeline yapmış olduğu konuşmada; 14 Haziran 2016 tarihinden itibaren bakıma alınarak onarımı tamamlanan pistin birliğe ve Hava Kuvvetlerine hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, Üs Personelini verdiği emek ve başarılarından ötürü tebrik etti.

Konuşmasının son bölümünde içinde bulunduğumuz süreçte Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan ihraç edilen, tutuklanan pilotlarla ilgili, savaş pilotu açığının tamamlanması ve ideal kadro yapısına kavuşulmasının yaklaşık iki yıl gibi bir süre alacağına, bu sürecin sonunda eskisinden bile daha güçlü bir hava kuvvetlerimizin olacağına vurgu yaptı.

Orgeneral Abidin ÜNAL, programlarının devamında birlik personeliyle beraber SOLOTÜRK gösterisini izledi. Daha sonra 161’inci Jet Filo Komutanlığına ziyarette bulunarak, ülkemizin Ege Denizindeki milli hak ve menfaatlerinin korunması amacıyla, Ege Denizinin uluslararası suları üzerinde icra edilen “Deniz Üzeri Eğitim” uçuş görevlerinden bir tanesini bizzat kendileri uçarak denetlemişledi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.