Home Sivil Havacılık Osmaniye Havalimanı’na Mesafe Engeli

Osmaniye Havalimanı’na Mesafe Engeli

0

Osmaniye’ye havalimanı yapılması için inceleme yapan heyet yakında bulunan havalimanları nedeniyle olumsuz görüş bildirdi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Daire Başkanlığından gönderilen 7 kişilik etüt ekibi havalimanı yapımı için önerilen arazinin havalimanı yapım şartlarını karşılayarak uygun olduğu görüşünü bildirmesine rağmen 520 bin nüfuslu Osmaniye’nin il merkezinin Adana Havalimanı’na 105 km, Kahramanmaraş Havalimanı’na ise 111 km mesafede olması nedeniyle yolcu kapasitesi bakımından yapımının uygun olmayacağı yönünde görüş bildirdiği öğrenildi.

Osmaniyeliler ise Osmaniye ile birlikte Hatay’ın Erzin, Dörtyol ve İskenderun ilçeleri ile birlikte Adana’nın Ceyhan ilçesinin de yapılacak havalimanından yararlanabileceğini bu sayede havalimanının hitap ettiği nüfusun 850-900 bine çıkacağını savunuyor. Osmaniye yerel medyasında çıkan haberlere göre konunun sadece teknik değerlendirmesinin yetersiz kalacağı havalimanı ihtiyacı için siyasi iradenin de destek olması gerektiği yazıldı.

Facebook ile Yorum Yapın

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.