Barcelona-Düsseldorf seferini yapan Lufthansa’ya bağlı Alman Germanwings Havayolları’na ait yolcu uçağını, 24 Mart 2015’te içindeki 149 kişiyle birlikte Fransız Alpleri’ne çakan yardımcı pilot Andreas Lubitz’in doktorlarına gönderdiği e-postalarda, intihar etmeyi düşündüğünü yazdığı ortaya çıktı.

Elektronik postaları ele geçiren Fransız Le Parisien gazetesi, Lubitz’in mesajlarında yalnızlıktan ve depresyondan dolayı ölümü düşündüğünü açıkça dile getirdiğini yazdı. Aralık 2014 tarihli mesajlarında doktoruna günde en fazla 2 saat uyuyabildiğini söyleyen Lubitz’in bir mesajında da, “Bazen herşeyi arkamda bırakmayı düşünüyorum. Son çözüm bir uçurumdan atlamak” ifadelerini kullanmış.

Yetkililer, Lubitz’in görme kaybı yaşadığını, bu nedenle pilotluk lisansını kaybetmekten korktuğunu ve depresyona girdiğini belirlemişti. Doktorların Almanya’daki gizlilik yasası nedeniyle pilotun durumunu havacılık şirketiyle paylaşamamaları, kamuoyunda tartışmalara yol açmıştı. Şu ana kadar şirketlerin pilotun güncel sağlık durumundan haberdar olduğu yönünde bir delile ulaşılamadı. (Vatan)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.