Priştine’nin “Adem Jashari” Uluslararası Havalimanı-ANP çalışmalarında olumlu performans sergilemeyi sürdürmeye devam ederken  Ekim ayında 147.665 yolcuya hizmet  verdi.

Kosova Haberde yer alan habere göre,Priştine “Adem Jashari” Uluslararası Havalimanı sözcüsü Unidon Krasniqi, geçen Ekim ayında bu havalimanının 147.665 yolcuya hizmet sunduğunu ve bir önceki yılın eş dönemine kıyasen yolcu sayısında 18.26%  oranında bir artışın kaydedildiğini bildirdi.

Havalimanı’nın 2016 yılından bu yana değişik destinasyonlar için 1.497.225 yolcuya hizmet sunduğunu ve bir önceki yılın eş dönemine oranla bu dönem içerisinde 11.6%  oranında bir artışın kaydedildiğini  ifade eden Krasniqi, Ekim ayında bu havalimanında gerçekleşen uçuş sayısı 1166  ve bir önceki aya kıyasen 11.69% oranında daha fazla; Oysa 2016 yılından bu yana Priştine havalimanında gerçekleşen uçuş sayısı 11.732 veya bir önceki yılın eş dönemine kıyasla 7.26%  oranında bir artış kaydedildi.” dedi.

Öte yandan,mayıs ayında pistten çıkarak toprak zemine saplanan THY uçağına ait ön rapor açıklandı.  Kokpit.aero.da yer alan habere  göre,Alman uzmanların hazırladığı ön raporda, “uçağın 35 pistinin 1030’uncu metresine ilk oturuşu gerçekleştirdiğine dikkat çekildi. Toplam uzunluğu 2 bin 500 metre olan pistin yüzde 40’ının geride kaldığı oturuşta 737-800 tipi uçağın ıslak pistin de etkisiyle duramadığı ve pistin soluna doğru kayarak toprağa saplandığı ifade edildi. Uçakta yapılan incelemede ise herhangi bir teknik sorunla karşılaşılmadığı” bilgileri kaydedildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.