Çin Hükümeti Şangay’daki yerel bir koronavirüs salgınını kontrol etme çabaları nedeniyle Çin’in en yoğun havalimanlarından birinde yaklaşık 500 uçuşu iptal etti. Doğu Asya’nın önemli bir havacılık merkezi olan Pudong Uluslararası Havalimanı’nın (PVG) binlerce çalışanı, şehirdeki birkaç Covid-19 vakasından havalimanı kargo çalışanlarının sorumlu  tutulmasından sonra sağlık ekipleri tarafından test edildi.

23 Kasım’da 500’den fazla uçuş ile havalimanından gün içinde planlanan uçuşlarının neredeyse yarısı ve havaalanına planlanan gelen uçuşların neredeyse yarısı iptal edildi ve hükümet, ülkenin farklı bölgelerinde birkaç yurt içi salgınla mücadele etmeye devam etti.  Ayrıca, yerel basında çıkan haberlere göre, Tianjin Binhai Uluslararası Havaalanı’ndan (TSN) hemen hemen tüm planlanan operasyonlar da iptal edildi.

Bildirildiğine göre, PVG havaalanı kargo departmanının 17 Binden fazla çalışanı, havaalanı otoparkında COVID-19 enfeksiyonu için test edildi. 11.500’den fazla test sonucu negatif çıktı ve kalan vakalar hala sonuçları bekleniyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.