Dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan Virgin Havayolları’nın sahibi Sir Richard Branson, İngiltere ve Avustralya’daki havayolu şirketlerinin devlet desteği olmadan koronavirüs krizinden kurtulamayacağını ve Virgin Grubunun pandemiden sonra hayatta kalmak için yeterli kaynağa sahip olmadığını söyledi.

Grup personeline bilgilendirme mesajı gönderen Branson, Virgin Airways Atlantic’i ayakta halde tutmak için elinden gelenin en iyisini yaptığını, ancak Virgin Avustralya’nın “hayatta kalmak için savaştığı sırada”, aynı şekilde İngiltere hükümeti tarafından garanti edilen kredi alması gerektiğini belirtti.

Branson, yetkilileri şirketlerine mali yardım sağlamaya ikna etmek için uğraşıyor. Ancak İngiliz yetkililer, Virgin Atlantic’in birkaç yüz milyon liralık mali yardım için başvurmasına henüz karar vermedi. Avustralya Hükümeti bugün Branson’un şirketine mali destek verilmeyeceğini duyurdu.

Branson mesajının devamında, uzay turizmi alanındaki son girişimi Virgin Galactic gibi yeni girişimlere yatırım yapmayı tercih ettiğini ve Virgin Group’tan asla önemli bir kazanç elde etmediğini vurgularken, bundan sonrası için hava yolu şirketlerine 250 milyon dolar yatırım yapma taahhüdü verdi ve önceliğin İngiltere merkezli Virgin Atlantic’e yatırıma olacağını aktardı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.