Kriz ortamında Rusya sivil havacılık sektörü, “ekonomik uçuş” yapan şirketler açısından hareketlenmeye başlıyor.

Aeroflot’un “ucuz uçuş” şirketi Pobeda, önümüzdeki aylardan itibaren Güney Kıbrıs’a yapacağı uçuşlar için biletleri 999 rubleden (yaklaşık 15 dolar) başlayan fiyatlardan satacağını açıkladı. Air Asia ise Rusya’ya sefer için düğmeye bastı.

Aeroflot Havayolu Grubu’nun düşük maliyetli havayolu şirketi Pobeda, önümüzdeki aylardan itibaren Kıbrıs’ın Larnaka ve Baf şehirlerine düzenli seferlere başlayacağını duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada, “Larnaka’ya uçuşlar, 30 Nisan 2016’da başlayacak ve her gün yapılacak. Pobeda, 29 Mayıs 2016’dan itibaren Moskova’dan Kıbrıs’ın bir diğer şehri Baf’a da uçacak. Bu şehre uçuşlar haftada iki gün yapılacak” dendi.
Açıklamada, bu iki yönde biletlerin 16 Mart’ta satışa sunulacağı ve fiyatların 999 rubleden (yaklaşık 15 dolar) başlayacağı belirtildi
AIR ASIA YOLDA
Bir diğer önemli haber Asya’dan geldi. Düyanın en başarılı “düşük maliyetli” uçuş şirketlerinden Air Asia X,  yakında Rusya’ya uçuşlar başlatmayı planlandığını açıkladı.

Mısır ve Türkiye’nin Rusya pazarına kapanmasından sonra Asya’ya yönelimin arttığı, bunun Air Asia X açısından büyük fırsat yarattığı vurgulandı. İlk etapta Sibirya ve Rusya Uzak doğusunda Asya destinasyonların uçuş planlanıyor. (TurkRus.com)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.