Rusya Federasyonu’na ait bir savaş uçağı tarafından DEAŞ hedeflerine icra edilen hava harekatı esnasında, “kazaen” TSK unsurlarının olduğu bir binaya isabet eden bomba ile üç askeriz şehit olurken 11 askerimiz yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamaya göre Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesinde, sabah saat 08:40 sularında, Rusya Federasyonu’na ait bir savaş uçağı tarafından DEAŞ hedeflerine icra edilen hava harekatı esnasında, kazaen TSK unsurlarının olduğu bir binaya isabet eden bomba ile üç askerimiz şehit olurken, biri ağır olmak üzere 11 askerimiz yaralandı.

Yaralı askerlerimizin tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle hastaneye ulaştırıldığı da yapılan açıklamada belirtildi

Yapılan açıklamada ayrıca Rusya Federasyonu yetkilileri, söz konusu olayın bir kaza olduğunu ifade ederek, üzüntülerini ve taziye dileklerini ilettikleri ifade edildi.

Olayla ilgili olarak Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı Vladimir PUTİN, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’a üzüntülerini belirterek başsağlığı dileğinde bulunduğu açıklandı.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.